Wino Clos Maria Blanco DO Montsant 2017 604598

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Clos Maria Blanco DO Montsant 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Clos Maria Blanco DO Montsant 2017 604598

Białe, Wytrawne 2017 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
Montsant DO Apelacja
139.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
77 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 4 głosów

Opis Clos Maria Blanco DO Montsant

Wyjątkowe wino białe z apelacji Montsant położonej w regionie Terragona w Hiszpanii, będące wynikiem kupażu białego Grenache, Muscata, Viogniera oraz Chenin Blanc. Część powstałego wina dojrzewa w beczkach z nowego francuskiego dębu przez 6 miesięcy. Kompleksowe aromaty urzekają nutami kwiatów i białych owoców z delikatnymi akcentami mineralności. W ustach niezwykle eleganckie i wyważone, delikatne i esencjonalne jednocześnie, łączy w sobie orzeźwiający i owocowy charakter. Długi i balsamiczny finisz sprawia, iż od wina ciężko oderwać się chociaż na chwilę. Doskonałe do białych mięs, strukturalnych ryb i przekąsek. To także wspaniały prezent dla entuzjastów bardziej złożonych win białych.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Sant Marcell producent

Charakterystyka Clos Maria Blanco DO Montsant

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Clos Maria Blanco DO Montsant

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
06.04.2022

Dobre wino, neutralne, mocno wybeczkowane, mamy tutaj wiciokrzew miód, potężne ciało

10ocena

Dziś selekcję „przeszło” białe wino z Hiszpanii Clos Maria Blanco DO Montsant - wybrałem je, żeby wspomnieć wypite z żoną w Dębkach, pod koniec czerwca białe wino Overstone Sauvignon Blanc. Clos Maria Blanco DO Montsant to, w kolejności, trzecie wino z portalu Winezja.pl o jakim napiszemy i jakie przyszło mi „degustować” - niestety – a może „stety”- samemu… Żona będzie się tylko przyglądała… bo… Jest w ciąży! I to wino absolutnie pasuje, żeby uczcić taką okazję! Cena, aromat kwiatów i białych owoców plus pobrzmiewająca delikatna mineralność faktycznie sprawiają, że pijąc to wino można się poczuć elegancko. Bardzo polecamy – to super pomysł na prezent!

10ocena

To jest wykwintna najwyższa półka. Poza skalą. Niespotykany smak, odleżany, ale pełen świeżego bukietu. Doprawdy arcydzieło godne swojej ceny.