Wino Clos Maria Blanco DO Montsant 2017 604598

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Clos Maria Blanco DO Montsant 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Clos Maria Blanco DO Montsant 2017 604598

Białe, Wytrawne 2017 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
Montsant DO Apelacja
139.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
49 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 4 głosów

Opis Clos Maria Blanco DO Montsant

Wyjątkowe wino białe z apelacji Montsant położonej w regionie Terragona w Hiszpanii, będące wynikiem kupażu białego Grenache, Muscata, Viogniera oraz Chenin Blanc. Część powstałego wina dojrzewa w beczkach z nowego francuskiego dębu przez 6 miesięcy. Kompleksowe aromaty urzekają nutami kwiatów i białych owoców z delikatnymi akcentami mineralności. W ustach niezwykle eleganckie i wyważone, delikatne i esencjonalne jednocześnie, łączy w sobie orzeźwiający i owocowy charakter. Długi i balsamiczny finisz sprawia, iż od wina ciężko oderwać się chociaż na chwilę. Doskonałe do białych mięs, strukturalnych ryb i przekąsek. To także wspaniały prezent dla entuzjastów bardziej złożonych win białych.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Sant Marcell producent

Charakterystyka Clos Maria Blanco DO Montsant

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Clos Maria Blanco DO Montsant

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
06.04.2022

Dobre wino, neutralne, mocno wybeczkowane, mamy tutaj wiciokrzew miód, potężne ciało

10ocena

Dziś selekcję „przeszło” białe wino z Hiszpanii Clos Maria Blanco DO Montsant - wybrałem je, żeby wspomnieć wypite z żoną w Dębkach, pod koniec czerwca białe wino Overstone Sauvignon Blanc. Clos Maria Blanco DO Montsant to, w kolejności, trzecie wino z portalu Winezja.pl o jakim napiszemy i jakie przyszło mi „degustować” - niestety – a może „stety”- samemu… Żona będzie się tylko przyglądała… bo… Jest w ciąży! I to wino absolutnie pasuje, żeby uczcić taką okazję! Cena, aromat kwiatów i białych owoców plus pobrzmiewająca delikatna mineralność faktycznie sprawiają, że pijąc to wino można się poczuć elegancko. Bardzo polecamy – to super pomysł na prezent!

10ocena

To jest wykwintna najwyższa półka. Poza skalą. Niespotykany smak, odleżany, ale pełen świeżego bukietu. Doprawdy arcydzieło godne swojej ceny.