Wino Chateau De Montgueret AOC Rose D'Anjou 2021 604664

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau De Montgueret AOC Rose D'Anjou 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Chateau De Montgueret AOC Rose D'Anjou 2021 604664

Różowe, Półwytrawne 2021 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
Rose d'Anjou Apelacja
54.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
94 sprzedanych butelek
7.33 średnia ocen: 3 głosów

Opis Chateau De Montgueret AOC Rose D'Anjou

Różowe wino półwytrawne ze znanej i cenionej apelacji Rose d’Anjou znajdującej się w Dolinie Loary, regionie winiarskim Francji. Powstaje w wyniku kupażu gron Cabernet Franc, Grolleau oraz Gamay. Swój kolor zawdzięcza bardzo krótkiej maceracji, która pozwala na otrzymanie delikatnego, różowego koloru wina.

W kieliszku emanuje niezwykle subtelnym i eleganckim różowym kolorem. Bukiet aromatów skrywa w sobie moc czerwonych owoców i kwiatów. W ustach orzeźwiająca kwasowość przełamana jest wyraźnymi nutami słodyczy czyniąc je doskonale zbalansowanym i delikatnym. Całość zamyka mineralny i soczysty finisz.

Rose d’Anjou to idealne wino na gorące dni w ramach orzeźwiającego aperitifu. Co więcej, to idealny towarzysz do grillowanych mięs, letnich sałatek i pikantnych dań kuchni azjatyckiej.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Les Grands Chais De France producent

Charakterystyka Chateau De Montgueret AOC Rose D'Anjou

Milutko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Chateau De Montgueret AOC Rose D'Anjou

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
04.04.2022

W smaku wyczuwalna lekka kwaskowatość. Można wyczuć lekko owocowe nuty smakowe i zapachu. Wino dobre aczkolwiek nie zachwyca.

7ocena
18.11.2021

Ciepłe, niezobowiązujące popołudnia lubią lekkie relaksujące chwile. Wino Rose d'Anjou takie właśnie zapewnia z delikatną strukturą, nienachalną słodyczą przełamaną rześką nutą i długim przyjemnym finiszem. Soczyste, lekko mineralne - ma w sobie wszystko to, czego potrzeba do wieczornego orzeźwienia.