Nowość
Wino Carlo Hauner Hiera IGT 2009 601461

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Carlo Hauner Hiera IGT 2009 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2009.

Wino Carlo Hauner Hiera IGT 2009 601461

Czerwone, Wytrawne 2009 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
99,99 zł podstawowa
41 sprzedanych butelek
8,17 średnia ocen: 6 głosów
92 ocena sommeliera

opis wina

Wyjątkowe wino sycylijskie z oryginalną, przyciągającą wzrok butelką. To czerwone wino przez 12 miesięcy dojrzewało w beczkach, by następnie przez kolejne 9 miesięcy leżakować jeszcze w butelkach. Przyczyniło się to do wytworzenia bardzo wytwornego wina o głębokiej, rubinowej barwie. Niezwykle złożony bukiet aromatyczny bukiet - od soczystych, dzikich owoców jak jeżyny do nut wanilii i kardamonu. To włoskie wino wyprodukowano z trzech szczepów - lokalnego Calabrese, znanego jako Nero D'Avola, Sangiovese oraz Corinto Nero. Na podniebieniu słoneczne i ciepłe, z długim i harmonijnym finiszem, czego kompletnie się nie spodziewamy patrząc na etykietę. Hauner Hiera to wino czyste, z charakterystycznymi, ale nieprzytłaczającymi nutkami pieprzu, kandyzowanych owoców, konfitur, cedru i goździków. Dla tego wina jest to idealny czas, by nim się cieszyć.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
12 leżakowanie
Carlo Hauner producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
5,5ocena
05.12.2015

Banalne, zbyt lekkie, trywialnie owocowe, smakuje jak wino dwie półki niżej! Fatalny stosunek jakości i ceny!!!

10ocena
26.11.2015

Nie dajcie się zwieść etykiecie! To wino jest pełne ciepła, słońca, elegancji i delikatności. Dawno nie próbowałam tak dobrego wina. I beczkowa wanilia z goździkami i owoce. Zgadzam się z opisem - to jest ten czas, aby degustować te wino.