Wino Carlo Hauner Hiera IGT 601461

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Carlo Hauner Hiera IGT w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Carlo Hauner Hiera IGT 601461

Spokojne Kategoria
99.99 zł

podstawowa

41 sprzedanych butelek
8.17 średnia ocen: 6 głosów
92 ocena sommeliera

Opis Carlo Hauner Hiera IGT

Wyjątkowe wino sycylijskie z oryginalną, przyciągającą wzrok butelką. To czerwone wino przez 12 miesięcy dojrzewało w beczkach, by następnie przez kolejne 9 miesięcy leżakować jeszcze w butelkach. Przyczyniło się to do wytworzenia bardzo wytwornego wina o głębokiej, rubinowej barwie. Niezwykle złożony bukiet aromatyczny bukiet - od soczystych, dzikich owoców jak jeżyny do nut wanilii i kardamonu. To włoskie wino wyprodukowano z trzech szczepów - lokalnego Calabrese, znanego jako Nero D'Avola, Sangiovese oraz Corinto Nero. Na podniebieniu słoneczne i ciepłe, z długim i harmonijnym finiszem, czego kompletnie się nie spodziewamy patrząc na etykietę. Hauner Hiera to wino czyste, z charakterystycznymi, ale nieprzytłaczającymi nutkami pieprzu, kandyzowanych owoców, konfitur, cedru i goździków. Dla tego wina jest to idealny czas, by nim się cieszyć.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
12 leżakowanie
Carlo Hauner producent

Charakterystyka Carlo Hauner Hiera IGT

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Carlo Hauner Hiera IGT

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
5.5ocena
05.12.2015
Opinia zweryfikowana

Banalne, zbyt lekkie, trywialnie owocowe, smakuje jak wino dwie półki niżej! Fatalny stosunek jakości i ceny!!!

10ocena
26.11.2015

Nie dajcie się zwieść etykiecie! To wino jest pełne ciepła, słońca, elegancji i delikatności. Dawno nie próbowałam tak dobrego wina. I beczkowa wanilia z goździkami i owoce. Zgadzam się z opisem - to jest ten czas, aby degustować te wino.