Wino Baron de Ley Gran Reserva Rioja 0,75 l 601781

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Baron de Ley Gran Reserva Rioja 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Baron de Ley Gran Reserva Rioja 0,75 l 601781

Czerwone, Wytrawne 2012 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
129,00 zł podstawowa
760 sprzedanych butelek
9,21 średnia ocen: 7 głosów
93 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

opis wina

Baron de Ley Gran Reserva Rioja to wino, które przez 24 miesiące dojrzewało w beczkach francuskich i amerykańskich, by następnie przez 3 lata rozwijało swoją doskonałość leżakując w butelkach. Wino zostało wyprodukowane ze szczepu tempranillo. To czerwone, wytrawne wino w barwie jest głęboko rubinowe z czerwonymi refleksami. W nosie intensywny aromat owoców czereśni i czarnej porzeczki wraz z beczkowymi akcentami dębu i wanilii. Po chwili docierają do nas nuty przypraw i tytoniu. To hiszpańskie wino na podniebieniu prezentuje jedwabiste taniny oraz mimo dojrzewania - ciągle pozostaje świeże i żywe. Wyjątkowe wino z apelacji Rioja zostało docenione srebrnym medalem na International Wine & Spirit Competition oraz otrzymało 93 pkt w rankingu Roberta Parkera.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Baron De Ley producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
24.06.2019

Trafione w moje smaki, bardzo dobry lekki początek i ciekawy koniec. Bardzo polecam

9ocena
24.09.2018

Pierwsze podejście do tego wina poniżej oczekiwań, drugie już myślę bardziej obiektywne i na spokojnie. Wspaniały, głęboki kolor. Bujny i bardzo bogaty aromat. Mnie się bardzo kojarzy z jagodami, czereśnią, czekoladą, dymem, drewnem z ogniska oraz przyprawami. Aromat pierwsza klasa. Język natomiast bardzo łagodny, nieco rozwodniony, baardzo długie o ile nie bez końca, jednak oczekiwałem na języku więcej intensywności i struktury... polecam gorzką czekoladę, można to nieco ukryć pod jej balsamem.

30.08.2018

Wino z wyraźnym aromatem czerwonych owoców z finiszem wanilii, wino gładkie i bardzo przyjemne, na pewno do niego wrócę :)

10ocena
05.08.2018

mocna rzecz. Idealna kompozycja i nawet winny ślepiec wyczuje czym jest reserva = beczka. Nie słodkie, ale zdecydowanie atakujące w zapachu tytoniem i dojrzałą śliwką. Beczkę czuć w nosie i warto kieliszek zakręcić zanim się zanurzy w smak. W smaku nuty tytoniu i śliwki. Bardzo zazdrosne i za wszelkie mieszania mści się bólem głowy.