Wino Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T. 601089

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T. 601089

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
IGT Umbria Apelacja
329.00 zł

podstawowa

85 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
92 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T.

Cervaro to zupełnie unikatowe wino z Umbrii, do produkcji którego wykorzystywane są tylko szczepy, pochodzące z posiadłości Castello della Sala - Chardonnay z małym udziałem Grechetto. Fermentacja i dojrzewanie tego włoskiego wina trwa około 5 miesięcy i do tego procesu wykorzystywane są małe beczki dębowe, tzw. barriques. Następnie dodatkowo leżakuje przez rok w butelkach w piwnicach producenta. Aromat zdominowany jest nutami cytrusowymi, z ananasem i słodką gruszką w tle. Dodatkowo od góry wszystko zgrabnie przykryte wanilią. Usta doskonale zbudowane, końcówka bardzo owocowa i długa.

12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
5 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T.

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
24.02.2020

Próbowałam różnych win z wyższych półek. To powaliło mnie na kolana (nie dosłownie oczywiście). Idealne do wykwitnych dań, ale również solo. Bardzo polecam!