Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 600164

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 600164

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Umbria Apelacja
149.00 zł

podstawowa

2499 sprzedanych butelek
9.26 średnia ocen: 21 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T.

Bramito del Cervo to białe włoskie wino regionalne z Umbrii, które powstaje z międzynarodowej odmiany Chardonnay. Fermentacja prowadzona jest w dębowej beczce, dzięki czemu zyskuje na złożoności i staje się bardziej intensywne i aromatyczne. Na podniebieniu jest wielowarstwowe i nieoczywiste z mocną owocowością i fantastycznie długą końcówką. Dobrze zrównoważone i absolutnie zachwycające.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T.

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
28.03.2023

Wahałem się patrząc na cenę, ale nie żałuję ani złotówki - niebo w gębie, kłębiaste chmurki nad głową :) Wino spożyte z sałatką Cezar - pozostał tylko żal, że butelka się skończyła ...

10ocena
26.04.2022

Złożony, klasyczny bukiet aromatów słodkich jabłek, białych kwiatów, odrobiny białego pieprzu i orzechów, bardzo trwały, orzeźwiający posmak.

8ocena
25.03.2021

Całkiem niezłe

9ocena
19.12.2020

Zawsze trochę szkoda mi pieniędzy na białe wino. Błędnie bowiem uważam, że nie jest ono tak głębokie, rozłożyste w smaku, zapachu jak wino czerwone. To nie jest prawda. Nie w tym przypadku. Wino prawie doskonałe. Jest tu wszystko za co kocha się wina. Szerokość smakowych skojarzeń, nieskończoność zapachów. Wino na randkę marzeń.

10ocena
25.03.2020

Klasa sama w sobie! Doskonałe wino, szlachetne. Bez alkoholowej nuty. Owocowe z doskonale wyczuwaną beczką. Chyba do tej pory najlepsze Chardonnay jakie piłam! Wciągam na listę ulubionych i zdecydowanie zakupię ponownie! Najwyższa nota! Barwa lekko zielonkawa, świeża. Pić bardzo schłodzone!

7ocena
05.06.2019

Wino bardzo ciekawe w smaku, złożone, świetnie smakuje do posiłków i jako aperitif. Jest małe 'ale': już po kilku godzinach boli po nim głowa:(

30.08.2018

Wino lekko ciężkie, trochę mineralne z owocowym finiszem, całkiem niezłe

10ocena
03.05.2018

szalenie przyjemne wino. Wydaje się idealnie żółciótkie, ale przechylenie kieliszka zostawia szlachetne pręgi i zielonkawy poblask wskazujące jak rozbudowane jest to wino i nos potwierdza świeżość. W smaku owoce tropikalne, ananas, cytrusy. Bardzo eleganckie i ładnie ułożone. Nie przytłacza, ale powoli otwiera bukiet charakteryzując się dobrą kwasowością oraz balansem. Nie najtańsze, ale to właśnie jedno z tych guilty pleasures na specjalne okazje.

17.12.2014

Hm ani z jednym ani z drugim się nie zgodzę do końca, dla mnie bardziej mineralne niż owocowe, z jakby pieprzną nutą, co do słodyczy teoretycznie jest ale jest jakby zawoalowana przez mineralność i przez wyrazistą kwasowość. Co do zapachu krótkotrwały z nutą swojego szczepu i to tyle . Spodziewałem się więcej od wina za te pieniądze.

10ocena

Fantastycznie oryginalne. O niezwykle szlachetnym i skomplikowanym smaku. Jest mocno owocowe, a jednocześnie bardzo wytrawne. Jak to się robi, że jest słodycz i wytrawna szlachetność? Chyba - tajemnica beczki. Daję 10 punktów i wpisuję do kajetu jako ulubione wino.

9ocena
07.07.2010

Bardzo intensywny zapach choć nie do końca wiem co dokładnie tam mogę wyczuć, jakaś gruszka może - nie wiem co ale zapach przyjemny :) Świeże w odbiorze.