Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 0,75 l 600164

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 0,75 l 600164

Białe, Wytrawne 2018 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Umbria Apelacja
85,99 zł podstawowa
1750 sprzedanych butelek
9,59 średnia ocen: 11 głosów
87 ocena sommeliera

opis wina

Bramito del Cervo to białe włoskie wino regionalne z Umbrii, które powstaje z międzynarodowej odmiany Chardonnay. Fermentacja prowadzona jest w dębowej beczce, dzięki czemu zyskuje na złożoności i staje się bardziej intensywne i aromatyczne. Na podniebieniu jest wielowarstwowe i nieoczywiste z mocną owocowością i fantastycznie długą końcówką. Dobrze zrównoważone i absolutnie zachwycające.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
05.06.2019

Wino bardzo ciekawe w smaku, złożone, świetnie smakuje do posiłków i jako aperitif. Jest małe 'ale': już po kilku godzinach boli po nim głowa:(

30.08.2018

Wino lekko ciężkie, trochę mineralne z owocowym finiszem, całkiem niezłe

10ocena
03.05.2018

szalenie przyjemne wino. Wydaje się idealnie żółciótkie, ale przechylenie kieliszka zostawia szlachetne pręgi i zielonkawy poblask wskazujące jak rozbudowane jest to wino i nos potwierdza świeżość. W smaku owoce tropikalne, ananas, cytrusy. Bardzo eleganckie i ładnie ułożone. Nie przytłacza, ale powoli otwiera bukiet charakteryzując się dobrą kwasowością oraz balansem. Nie najtańsze, ale to właśnie jedno z tych guilty pleasures na specjalne okazje.

17.12.2014

Hm ani z jednym ani z drugim się nie zgodzę do końca, dla mnie bardziej mineralne niż owocowe, z jakby pieprzną nutą, co do słodyczy teoretycznie jest ale jest jakby zawoalowana przez mineralność i przez wyrazistą kwasowość. Co do zapachu krótkotrwały z nutą swojego szczepu i to tyle . Spodziewałem się więcej od wina za te pieniądze.

10ocena

Fantastycznie oryginalne. O niezwykle szlachetnym i skomplikowanym smaku. Jest mocno owocowe, a jednocześnie bardzo wytrawne. Jak to się robi, że jest słodycz i wytrawna szlachetność? Chyba - tajemnica beczki. Daję 10 punktów i wpisuję do kajetu jako ulubione wino.

9ocena
07.07.2010

Bardzo intensywny zapach choć nie do końca wiem co dokładnie tam mogę wyczuć, jakaś gruszka może - nie wiem co ale zapach przyjemny :) Świeże w odbiorze.