Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 2022 600164

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T. 2022 600164

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Umbria Apelacja
149.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
2575 sprzedanych butelek
9.26 średnia ocen: 21 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T.

Bramito del Cervo to białe włoskie wino regionalne z Umbrii, które powstaje z międzynarodowej odmiany Chardonnay. Fermentacja prowadzona jest w dębowej beczce, dzięki czemu zyskuje na złożoności i staje się bardziej intensywne i aromatyczne. Na podniebieniu jest wielowarstwowe i nieoczywiste z mocną owocowością i fantastycznie długą końcówką. Dobrze zrównoważone i absolutnie zachwycające.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T.

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Antinori Bramito del Cervo Chardonnay Umbria I.G.T.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
28.03.2023
Opinia zweryfikowana

Wahałem się patrząc na cenę, ale nie żałuję ani złotówki - niebo w gębie, kłębiaste chmurki nad głową :) Wino spożyte z sałatką Cezar - pozostał tylko żal, że butelka się skończyła ...

10ocena
26.04.2022
Opinia zweryfikowana

Złożony, klasyczny bukiet aromatów słodkich jabłek, białych kwiatów, odrobiny białego pieprzu i orzechów, bardzo trwały, orzeźwiający posmak.

8ocena
25.03.2021
Opinia zweryfikowana

Całkiem niezłe

9ocena
19.12.2020

Zawsze trochę szkoda mi pieniędzy na białe wino. Błędnie bowiem uważam, że nie jest ono tak głębokie, rozłożyste w smaku, zapachu jak wino czerwone. To nie jest prawda. Nie w tym przypadku. Wino prawie doskonałe. Jest tu wszystko za co kocha się wina. Szerokość smakowych skojarzeń, nieskończoność zapachów. Wino na randkę marzeń.

10ocena
25.03.2020
Opinia zweryfikowana

Klasa sama w sobie! Doskonałe wino, szlachetne. Bez alkoholowej nuty. Owocowe z doskonale wyczuwaną beczką. Chyba do tej pory najlepsze Chardonnay jakie piłam! Wciągam na listę ulubionych i zdecydowanie zakupię ponownie! Najwyższa nota! Barwa lekko zielonkawa, świeża. Pić bardzo schłodzone!

7ocena
05.06.2019
Opinia zweryfikowana

Wino bardzo ciekawe w smaku, złożone, świetnie smakuje do posiłków i jako aperitif. Jest małe 'ale': już po kilku godzinach boli po nim głowa:(

30.08.2018
Opinia zweryfikowana

Wino lekko ciężkie, trochę mineralne z owocowym finiszem, całkiem niezłe

10ocena
03.05.2018
Opinia zweryfikowana

szalenie przyjemne wino. Wydaje się idealnie żółciótkie, ale przechylenie kieliszka zostawia szlachetne pręgi i zielonkawy poblask wskazujące jak rozbudowane jest to wino i nos potwierdza świeżość. W smaku owoce tropikalne, ananas, cytrusy. Bardzo eleganckie i ładnie ułożone. Nie przytłacza, ale powoli otwiera bukiet charakteryzując się dobrą kwasowością oraz balansem. Nie najtańsze, ale to właśnie jedno z tych guilty pleasures na specjalne okazje.

17.12.2014
Opinia zweryfikowana

Hm ani z jednym ani z drugim się nie zgodzę do końca, dla mnie bardziej mineralne niż owocowe, z jakby pieprzną nutą, co do słodyczy teoretycznie jest ale jest jakby zawoalowana przez mineralność i przez wyrazistą kwasowość. Co do zapachu krótkotrwały z nutą swojego szczepu i to tyle . Spodziewałem się więcej od wina za te pieniądze.

10ocena

Fantastycznie oryginalne. O niezwykle szlachetnym i skomplikowanym smaku. Jest mocno owocowe, a jednocześnie bardzo wytrawne. Jak to się robi, że jest słodycz i wytrawna szlachetność? Chyba - tajemnica beczki. Daję 10 punktów i wpisuję do kajetu jako ulubione wino.

9ocena
(Doradca Klienta) 07.07.2010
Opinia zweryfikowana

Bardzo intensywny zapach choć nie do końca wiem co dokładnie tam mogę wyczuć, jakaś gruszka może - nie wiem co ale zapach przyjemny :) Świeże w odbiorze.