Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port GH.47

4 094,10 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Opis Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port

Porto z 1940 roku to niezwykle rzadkie wino. Podczas drugiej wojny światowej rynek zamarł. Wielu producentów całkowicie zaprzestało handlu, podczas gdy inni drastycznie ograniczyli produkcję wina. Chociaż rok 1940 przyniósł mniejsze zbiory niż zwykle, dał wysokiej jakości winogrona. To wspaniałe wino było butelkowane po prawie osiemdziesięciu latach leżakowania w dębowych beczkach. Graham 1940 to niezwykle wyrafinowane i wyważone wino. Charles Symington, master blender, wybrał dwie z nielicznych pozostałych beczek z 1940 roku do tego jedynego w swoim rodzaju wydania.

Wpis w rejestrach zbiorów rodzinnych Symington, napisany przez Rona Symingtona na początku października 1940: „Winobranie w naszych Quintas zaczęło się 18 września i pogoda była dobra przez cały czas. Winogrona były wolne od chorób, escolha (selekcja winogron) jest niewielka lub nie ma jej wcale, a mostos (fermentujący sok winogronowy) wygląda bardzo ładnie.”

Głęboki pomarańczowo-brązowy kolor odzwierciedla koncentrację prawie osiemdziesięciu lat leżakowania w beczce. Złożone aromaty karmelu, czekolady, brązowego cukru i palonej kawy podkreślone są niezwykłą świeżością, która niejako zaprzecza osiemdziesięciu latom spędzonym w dębie. Podniebienie jest kremowe, eleganckie i intensywne, z długim posmakiem z nutami orzechów włoskich, kandyzowanych cytrusów i miodu, zaś nuty herbaty i tytoniu na długo jeszcze pozostają w kieliszku.

Winnica Graham's

Graham's to wybitny dom w dolinie Douro w północnej Portugalii. Firma została założona jako firma tekstylna na początku XIX wieku przez braci Williama i Johna Grahamów w Glasgow, którzy otrzymali beczkę porto jako spłatę długu. Od tego momentu firma się rozwinęła, a dziś Graham's jest własnością rodziny Symingtonów, która jest właścicielem kilku innych domów porto, w tym Dow's i Warre's. Dom tworzy szereg stylów porto, w tym klasyczne ruby, tawny oraz białe porto, a także prezentuje wiele rocznikowych, wyjątkowych butelek. Winnica Quinta dos Malvedos dostarcza znaczną część winogron do porto rangi vintage Grahama i jest uważana za jedną z najlepszych winnic firmy, nabytą w 1890 roku. Głownymi nasadzeniami są tam Touriga Franca i Touriga Nacional, które dojrzewają w słonecznym, gorącym terroir.
18℃
temp. podania
20%
Zawartość alkoholu
Symington Familly
Producent

Charakterystyka Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port

Aromatyczność

wysoka

Aromatyczność

Taniny

brak

Taniny

Kwasowość

niska

Kwasowość

Budowa

ciężkie

Budowa

Pasuje do

Desery

Desery

Opinie klientów

Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto