Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Fratelli Alessandria Barolo DOCG FE.01

5 (8)
314,10 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 51
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 4
Nagrody winiarskie

Opis Fratelli Alessandria Barolo DOCG

Włoska legenda w najlepszym wydaniu, czyli szczep Nebbiolo z apelacji Barolo. Wino dojrzewa przez 36 miesięcy w beczkach ze slawońskiego i francuskiego dębu, by następnie przez jeszcze 6 miesięcy leżakować w butelkach. Efektem w kieliszku jest niezwykła symfonia aromatów, od dzikich jagód, przez wiśnie, czarną porzeczkę, prażone migdały, fiołki, biały pieprz i subtelny anyż. W ustach potężna i kompleksowa budowa skrywa ekspresyjną kwasowość i wyraziste taniny, pozostawiając bardzo długi i esencjonalny finisz. Długowieczne wino, które podczas lat dojrzewania w piwniczce będzie się zmieniać i rozwijać charakter w kierunku balsamicznego, dojrzałego doświadczenia. Doceniane przez wielu renomowanych ekspertów, mogące pochwalić się wysoką punktacją u Roberta Parkera, Gambero Rosso czy w Wine Enthusiast. Doskonałe na prezent dla osób ceniących wielkie wina.
18℃
temp. podania
14%
Zawartość alkoholu
Leżakowanie 36 m.
Leżakowanie
Fratelli Alessandria
Producent

Charakterystyka Fratelli Alessandria Barolo DOCG

Aromatyczność

wysoka

Aromatyczność

Taniny

bardzo dużo

Taniny

Kwasowość

wysoka

Kwasowość

Budowa

średnie

Budowa

Pasuje do

Czerwone mięsa

Czerwone mięsa

Opinie klientów

5
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
8 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Prawdziwie potężne,
Prawdziwie potężne, dobre barolo. Pełne tanin, maliny, skóra i fiołki w nosie, Dobre opicie narodzin dziecka ;)
star star star star star
Może już być nawet
Może już być nawet nieco nudnym nazywanie Barolo po raz kolejny królem Piemontu, królem Włoch czy nawet królem win. Ale jak inaczej, gdy mamy do czynienia z winem, o którym myśli się dłużej niż o życiu po kolejnym seansie filmów Paolo Sorrentino? Cały las owoców - maliny, jagody, jeżyny, wiśnie, porzeczki. Trochę migdałów, trochę orzechów. Klasyczne dla Nebbiolo fiołki i trochę przypraw. Nuty dębiny i dymu, zaczątek tytoniu. Potężna struktura pełna garbników i kwasowości. Wino długo się otwiera, a jego rozwój się dopiero zaczyna, warto jedną butelkę wrzucić do piwniczki na kolejnych parę lat i zobaczyć jak się zachowa na przestrzeni czasu. Trzy razy na tak.

2 produkt(ów)

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto