Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C. DR.08

5 (1)
Ocena sommeliera 91 pkt
269,10 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 206
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 3
Nagrody winiarskie

Opis Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C.

Z Chablis pochodzą jedne z najwspanialszych białych win z Burgundii, natomiast "Montmains" to jedno z najlepszych siedlisk 1er Cru w Chablis. Jedyny szczep, który wchodzi w grę w tym przypadku to Chardonnay. Zbiory zawsze odbywają się ręcznie, a część moszczu fermentuje w kadziach stalowych, inna część w dębowych beczkach. W ten sposób powstaje to francuskie wino - jest niezwykle harmonijne, pełne różnorodnych niuansów. Mineralność przeplata się tu idealnie z dojrzałymi owocami, kwiatami i ogólnym wrażeniem elegancji i powabności. Gdy pochodzi z najlepszych roczników, jest w stanie dojrzewać w odpowiednich warunkach spokojnie przez 10 lat.
12℃
temp. podania
12,5%
Zawartość alkoholu
Joseph Drouhin
Producent

Charakterystyka Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C.

Aromatyczność

średnia

Aromatyczność

Taniny

brak

Taniny

Kwasowość

wysoka

Kwasowość

Budowa

średnie

Budowa

Pasuje do

Ryby

Ryby

Owoce morza

Owoce morza

Białe mięsa

Białe mięsa

Opinie Sommelierów i Ekspertów (1)

image Tomasz Potrzebowski
Tomasz Potrzebowski
Ekspert wina

Opinie klientów

5
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
1 opinia
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
W mojej opinii francuski
W mojej opinii francuski chardonnay jest bezpieczniejszym wyborem niż jego nowoświatowe kuzynostwo. Powodem jest duża popularność szczepu (zwłaszcza w USA), przez co nieco stracił on na jakości (na szczęście z pewnymi wyjątkami). Chardonnay jednak to idealny dodatek do ryb. Ryby zaś są świetnym dodatkiem do Chablis. Potrawa, do której to wino zostało otwarte wcale nie jest jakaś wyszukana - ot, prosty i pospolity mintaj. Jednak cała kolacja była dzięki dodatkowi tego wina wprost magiczna. Bogaty zapach i długo utrzymujący się smak połączony z wprost idealną gładkością sprawi, że każda ryba ożyje na nowo.9,5/10

1 element

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto