Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky 0.70 l 602482

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky 0.70 l 602482

Wielka Brytania, Highlands
0.70 L zakrętka
Whisky Kategoria
179.00 zł

podstawowa

27 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów
4 nagrody winiarskie

Opis Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky

Szkocka whisky single malt z destylarni Tomatin swą nazwą nawiązuje do legendarnego dzikiego psa krążącego po lasach i torfowiskach w okolicach Tomatin, który znikał zostawiając po sobie tylko kłęby niebieskiego dymu. Cù Bòcan Highland Single Malt dojrzewała w beczkach po Burbonie i Shery oraz w nowych beczkach z dębu amerykańskiego. Whisky jest delikatnie dymna, torfowa, pełna aromatów owoców cytrusowych, wyczuć można nuty kokosu, kolendry, migdałów, miodu oraz anyżu. Na podniebieniu wydaje się łagodna ale po chwili ujawniają się smakowe nuty kojarzone z miodem, goździkami, cynamonem oraz anyżem. Końcówka lekka z przyjemną nutą słodkiego dymu.

16°C TEMP. PODANIA
TOMATIN producent

Oceny użytkowników o: Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
17.01.2020
Opinia zweryfikowana

Whisky kupiona na prezent dla wymagającego podniebienia. Zebrała mnóstwo pochwał! Pod wrażeniem byłam nawet ja, która nic nie wie o tego typu alkoholach. Miałam wrażenie, że piję coś bardzo szlachetnego

25.02.2018

Legenda o znikającym psie dobrze koreluje z metafizyką smaku tej whisky. Nos zapowiada owocowość. Dopiero usta ujawniają dymną tajemnicę. Nic nie jest nachalne ani przesadne, smaki oscylują idealnie na granicy. Do wieczornej degustacji przy włączonej lampce z Allanem Poe, bo Pies Baskerville'ów jest za oczywisty.

10ocena
(Doradca Klienta) 11.10.2017

Świetna whisky! Rzadko zdarza mi się pić ten rodzaj alkoholu, szczególnie solo, jednak na ostatniej degustacji ta whisky mnie zaskoczyła pozytywnie! Wyczuwalne cytrusy, przyprawy, lekko dymna, spokojna i delikatna na podniebieniu. Degustowana z gorzką czekoladą z pomarańczami - bardzo podkręciło to aromaty owocowe! Idealna para, koniecznie do spróbowania w tym zestawieniu!