Nowość
Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky 602482

Zdjęcie przedstawia wino Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky 602482

0,70 L zakrętka
Whisky Kategoria
152,15 zł promocyjna
179,00 zł podstawowa
19 sprzedanych butelek
10,00 średnia ocen: 1 głosów
4 nagrody winiarskie

Opis alkoholu

Szkocka whisky single malt z destylarni Tomatin swą nazwą nawiązuje do legendarnego dzikiego psa krążącego po lasach i torfowiskach w okolicach Tomatin, który znikał zostawiając po sobie tylko kłęby niebieskiego dymu. Cù Bòcan Highland Single Malt dojrzewała w beczkach po Burbonie i Shery oraz w nowych beczkach z dębu amerykańskiego. Whisky jest delikatnie dymna, torfowa, pełna aromatów owoców cytrusowych, wyczuć można nuty kokosu, kolendry, migdałów, miodu oraz anyżu. Na podniebieniu wydaje się łagodna ale po chwili ujawniają się smakowe nuty kojarzone z miodem, goździkami, cynamonem oraz anyżem. Końcówka lekka z przyjemną nutą słodkiego dymu.

16°C TEMP. PODANIA
TOMATIN producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
25.02.2018

Legenda o znikającym psie dobrze koreluje z metafizyką smaku tej whisky. Nos zapowiada owocowość. Dopiero usta ujawniają dymną tajemnicę. Nic nie jest nachalne ani przesadne, smaki oscylują idealnie na granicy. Do wieczornej degustacji przy włączonej lampce z Allanem Poe, bo Pies Baskerville'ów jest za oczywisty.

10ocena
11.10.2017

Świetna whisky! Rzadko zdarza mi się pić ten rodzaj alkoholu, szczególnie solo, jednak na ostatniej degustacji ta whisky mnie zaskoczyła pozytywnie! Wyczuwalne cytrusy, przyprawy, lekko dymna, spokojna i delikatna na podniebieniu. Degustowana z gorzką czekoladą z pomarańczami - bardzo podkręciło to aromaty owocowe! Idealna para, koniecznie do spróbowania w tym zestawieniu!