Nowość
Whisky The Legendary Red Silkie Blended Whisky 0.70 l 605024

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky The Legendary Red Silkie Blended Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky The Legendary Red Silkie Blended Whisky 0.70 l 605024

Irlandia
0.70 L korek
Whisky Kategoria
249.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis The Legendary Red Silkie Blended Whisky

Irlandzka whisky produkowana przez destylarnię Sliabh Liag od 2020 roku. Jej wyjątkowy smak pochodzi z nietypowego doboru beczek – finiszowana jest bowiem w hiszpańskich beczkach po winach z regionów Rioja oraz Ribera del Duero. Wina z Ribery zapewniają winom potężną strukturę, natomiast te z Riojy kompleksowy bukiet owoców. Taką kombinację przełożono na whiskey o głębokim charakterze i nietuzinkowym smaku.

Red Silkie emanuje głęboko bursztynowym kolorem. W bukiecie aromatów dominuje słodycz czerwonych owoców – jagód i truskawek, w akompaniamencie drzewa sandałowego, gałki muszkatołowej i chrupkiego jabłka. Aromatyczny charakter przekłada się także na słodki smak przypominający truskawkową marmoladę, suszone owoce czy herbatę. Na finiszu rodzynkowa słodycz z lekko dymnym akcentem zamyka całość niezwykle fascynującej degustacji.

Sliabh Liag Distillers producent

Charakterystyka The Legendary Red Silkie Blended Whisky

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: The Legendary Red Silkie Blended Whisky

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom