Whisky The Legendary Red Silkie Blended Whisky 0.70 l 605024

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky The Legendary Red Silkie Blended Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky The Legendary Red Silkie Blended Whisky 0.70 l 605024

Irlandia
0.70 L korek
Whisky Kategoria
249.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis The Legendary Red Silkie Blended Whisky

Irlandzka whisky produkowana przez destylarnię Sliabh Liag od 2020 roku. Jej wyjątkowy smak pochodzi z nietypowego doboru beczek – finiszowana jest bowiem w hiszpańskich beczkach po winach z regionów Rioja oraz Ribera del Duero. Wina z Ribery zapewniają winom potężną strukturę, natomiast te z Riojy kompleksowy bukiet owoców. Taką kombinację przełożono na whiskey o głębokim charakterze i nietuzinkowym smaku.

Red Silkie emanuje głęboko bursztynowym kolorem. W bukiecie aromatów dominuje słodycz czerwonych owoców – jagód i truskawek, w akompaniamencie drzewa sandałowego, gałki muszkatołowej i chrupkiego jabłka. Aromatyczny charakter przekłada się także na słodki smak przypominający truskawkową marmoladę, suszone owoce czy herbatę. Na finiszu rodzynkowa słodycz z lekko dymnym akcentem zamyka całość niezwykle fascynującej degustacji.

Sliabh Liag Distillers producent

Charakterystyka The Legendary Red Silkie Blended Whisky

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: The Legendary Red Silkie Blended Whisky

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.