Whisky Lagavulin Malt 16YO 0.70 l 603086

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky Lagavulin Malt 16YO 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky Lagavulin Malt 16YO 0.70 l 603086

Szkocja, Islay
0.70 L korek
Whisky Kategoria
299.00 zł

podstawowa

2 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Lagavulin Malt 16YO

Lagavulin Malt 16YO to rewelacyjna, szkocka whisky typu single malt z wyspy Islay. Dojrzewała przez 16 lat w beczkach po Bourbonie oraz po sherry. Barwa whisky jest bursztynowa. Po otwarciu - whisky jest bardzo aromatyczna i lotna, powoli uwalnia subtelne nuty dymne, winne pochodzące od beczek, suszonych owoców, miodu i soli morskiej. Na podniebieniu ta szkocka whisky jest łagodna, jednak z długim posmakiem. Whisky jest bogata, złożona, z wyczuwalnymi warstwami smakowymi, w których odnajdujemy prażone migdały, miód, gorzką czekoladę, karmel, sól, suszone figi i śliwki, kandyzowaną skórkę z pomarańczy, pieprz i torf. Lagavulin Malt 16YO to flagowa whisky regionu, została wpisana na listę Classic Malts of Scotland i godnie reprezentuje region Islay.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
16 lat leżakowanie
Diageo producent

Oceny użytkowników o: Lagavulin Malt 16YO

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.