J.A. Baczewski Piołunówka (likier) 0.50 l 601463

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii J.A. Baczewski Piołunówka (likier) 0.50 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

J.A. Baczewski Piołunówka (likier) 0.50 l 601463

Austria
0.50 L zakrętka
Likiery Kategoria
54.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
804 sprzedanych butelek
8.80 średnia ocen: 5 głosów
85 ocena sommeliera

Opis J.A. Baczewski Piołunówka (likier)

Bardzo interesująca, unikalna receptura o ciemnej barwie charakterystycznej dla bałkańskich likierów piołunowych. Historia piołunówki sięga końca XVI wieku a jej doskonałość bierze się ze skomponowanej mieszanki ziół. Doskonale sprawdzi się na zbliżające się, chłodne dni - likier idealnie smakuje na ciepło bądź też jako dodatek do rozgrzewających herbat. Kostki lodu także nie zaszkodzą temu trunkowi. W nosie wyczuwalne goździki i cynamon. Piołunówka w smaku przywołuje na myśl smak świąt oraz zimę. Na finiszu posmak goździków przeplatany słodyczą skórki pomarańczowej. Baczewski prezentuje kolejny, oryginalny trunek.

16°C TEMP. PODANIA
Altvater Gessler producent

Charakterystyka J.A. Baczewski Piołunówka (likier)

Milutko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Nie ma chyba lepszego zwieńczenia posiłku niż odrobina likieru ziołowego, który ułatwi trawienie lub zaostrzy apetyt na kolejne danie - w tej roli Piołunówka jest wręcz doskonała. Intensywny ziołowy smak i aromat, dobrze zbalansowana wytrawność i świetnie zachowana proporcja mocy alkoholu, tworzy bitter klasy premium. Osobiście często w upalne dni sięgam po Piołunówkę jako substytut ginu gdyż z tonikiem tworzy doskonały duet, gasząc pragnienie. Ta "zielona wróżka" świetnie sprawdza się w róznych sytuacjach, stąd na stałe zadomowiła się w moim barku.


Oceny użytkowników o: J.A. Baczewski Piołunówka (likier)

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
03.09.2018

Ależ nam smakowała w świąteczny, uroczysty wieczór. Gorycz nie przeszkadza, osobiście wyraźnie czułem goździki, co jeszcze bardziej pasowało mi do klimatu świąt.

9ocena
27.09.2016

Wow! Jak dla mnie genialne. Goryczka ze smakiem goździków. Zakupiłem na Boże Narodzenie i doskonale pasowało do klimatu Świąt.