Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Alion Reserva Ribera Del Duero 2014 Magnum VS.07

5 (1)
1 259,10 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Nagrody winiarskie 2
Nagrody winiarskie

Opis Alion Reserva Ribera Del Duero 2014 Magnum

Wino ALION 2014 1,5 MAGNUM RESERVA RIBERA DEL DUERO swą wyjątkowość zawdzięcza starannej selekcji gron pochodzących z najlepszych winnic z regionu Ribera del Duero należących do słynnego producenta Vega Sicilia. Znakiem rozpoznawczym producenta jest dorodna winorośl, w większości szczep Tempranillo, która tworzy wyjątkowe wina Domu Vega Sicilia. Alion to najnowocześniejsza winnica w grupie Vega Sicilia, a wino ALION'11 3L RESERVA RIBERA DEL DUERO oddaje jej ducha: jest nowoczesne, bogate i uwodzicielskie. Wino Alion Riebra del Duero w całości powstało ze szczepu Tempranillo. Średni wiek winnic, z których pochodzi to 30 lat. Tradycją win Alion są wyłącznie ręczne zbiory. Wina z rocznika 2014 pochodzące z Ribera del Duero uchodzą za lepsze niż wina z regionu Rioja z tego roku. Potwierdzają to wina Alión 2014. Wina Alion uważa się za najnowocześniejsze z win w prestiżowej grupie producenta Vega Sicilia.

Wino Alion 2014 jest jedwabiste, zmysłowe, bogate w dżemowe i dojrzałe nuty konfitur. Pojawiają się aromaty śliwki i jagód, jeżyn i czarnej porzeczki oraz nuty mlecznej czekolady i lukrecji, które nadaje dębina. Winogrona fermentowały z rodzimymi drożdżami w dębowych kadziach, a wino dojrzewało w nowych i używanych francuskich beczkach przez okres od 12 do 14 miesięcy. Struktura wina jest bogata i mocna, wino jest bardzo dobrze zbalansowane, ponadto wyróżnia je przyjemna kwasowość. Usta i podniebienie cieszy duża ilość soczystych, dojrzałych owoców oraz wyraźnie odczuwalna świeżość. Wyprodukowano 284 284 butelek, 6500 win magnum, co dodatkowo podkreśla unikalność produktu i niewielką ilość większych pojemności. Wino przelano do butelek w czerwcu 2016 roku. Idealny czas na konsumpcję oszacowany został na okres 2023-2030.

Wino Alion 2014 zdobyło liczne nagrody m.in.: Wine Enthusiast 92, The Wine Advocate Robert Parker 94, Vinous 92. Wino jest gotowe do degustacji już teraz, a przechowywane w odpowiednich warunkach tj. stała temperatura 12-14 ºC, wilgotność 60% posiada długi potencjał do leżakowania. Temperatura podania powinna wynosić maksymalnie 18 stopni. Warto aby przed degustacją postało chwilę w kieliszku, dzięki czemu ociepli się i otworzy w pełni. Wino ALION 2014 1,5 MAGNUM RESERVA Ribera del Duero idealnie łączy się z daniami z wołowiny, jagnięciny lub z dziczyzną.
18℃
temp. podania
15%
Zawartość alkoholu
Leżakowanie 12 m.
Leżakowanie
Vega Sicilia
Producent

Charakterystyka Alion Reserva Ribera Del Duero 2014 Magnum

Aromatyczność

wysoka

Aromatyczność

Taniny

bardzo dużo

Taniny

Kwasowość

średnia

Kwasowość

Budowa

ciężkie

Budowa

Pasuje do

Czerwone mięsa

Czerwone mięsa

Sery

Sery

Opinie klientów

5
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
1 opinia
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
Wyczuwalne śliwki,
Wyczuwalne śliwki, wiśnie, czekolada, wanilia oraz aromaty dębowe i pieprz. Wyższa kwasowość oraz dojrzałe taniny ciekawie równoważą owocową intensywność. Eleganckie i złożone wino. Polecam.

1 element

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto