Nowość
Wino Zensa Rose Organic IGP Puglia 2021 604921

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Zensa Rose Organic IGP Puglia 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Zensa Rose Organic IGP Puglia 2021 604921

Różowe, Wytrawne 2021 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
IGT Puglia Apelacja
56.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
56 sprzedanych butelek
8.67 średnia ocen: 3 głosów

Opis Zensa Rose Organic IGP Puglia

Równe połączenie szczepów Negroamaro 50% oraz Primitivo 50%. Obie odmiany wybierane są z winnic położonych w rejonie Salento w południowej Apulii. Zazwyczaj wybierane są krzewy mające około 20-25 lat. Grona zbierane są w różnych terminach. Dla primitivo jest to koniec sierpnia, natomiast dla negroamaro około 10 dni później, bo początkiem września. Owoce poddawane są procesowi winifikacji w taki sam sposób, jednak każda z odmian oddzielnie. Grona pozbawiane szypułek są rozgniatane, następnie schładzane do 10˚C i pozostawione na skórkach do maceracji przez około 6-8 godzin. Dzięki temu moszcz uzyskuje różowy odcień. Następnie moszcz umieszczany jest w zbiornikach ze stali nierdzewnej na 36 godzin. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze wynoszącej 15˚C-16˚C i trwa około 10 dni. Do połowy października, oba wina pozostają na osadzie w zbiornikach, każde oddzielnie aby wydobyć złożoność aromatów przed połączeniem w jedną całość.

Piękny, różowy kolor zamknięty w eleganckiej butelce. Wino obdarowuje nas takimi aromatami jak truskawki czy melon, oraz nutami kwiatowymi a dokładnie różami i jaśminem. Na podniebieniu wybija się owocowa egzotyka, świeżość oraz mineralność. Raczy nas również orzeźwiającym i długim finiszem.

Zensa Rose Organic IGP Puglia świetnie dopasuje się do dań mięsnych, przede wszystkim do jagnięciny. Będzie również dobrym towarzyszem do dań z grilla.

6°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Orion Wines producent

Charakterystyka Zensa Rose Organic IGP Puglia

Delikatnie smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Zensa Rose Organic IGP Puglia

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
15.12.2022

Lekkie, delikatne, niezbyt kwasowe wino. Kolor blady, ale przyjemny dla oka, wyczuwalne kwiaty. Wino określiłabym jako półwytrawne. Smakowało

8ocena
17.09.2022

Lekkie delikatne wino z nutami poziomki, maliny, o ledwie zaznaczonej kwasowości i wysokiej pijalności.