Wino Zensa Rose Organic IGP Puglia 2021 604921

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Zensa Rose Organic IGP Puglia 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Zensa Rose Organic IGP Puglia 2021 604921

Różowe, Wytrawne 2021 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
IGT Puglia Apelacja
56.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
273 sprzedanych butelek
9.20 średnia ocen: 5 głosów

Opis Zensa Rose Organic IGP Puglia

Równe połączenie szczepów Negroamaro 50% oraz Primitivo 50%. Obie odmiany wybierane są z winnic położonych w rejonie Salento w południowej Apulii. Zazwyczaj wybierane są krzewy mające około 20-25 lat. Grona zbierane są w różnych terminach. Dla primitivo jest to koniec sierpnia, natomiast dla negroamaro około 10 dni później, bo początkiem września. Owoce poddawane są procesowi winifikacji w taki sam sposób, jednak każda z odmian oddzielnie. Grona pozbawiane szypułek są rozgniatane, następnie schładzane do 10˚C i pozostawione na skórkach do maceracji przez około 6-8 godzin. Dzięki temu moszcz uzyskuje różowy odcień. Następnie moszcz umieszczany jest w zbiornikach ze stali nierdzewnej na 36 godzin. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze wynoszącej 15˚C-16˚C i trwa około 10 dni. Do połowy października, oba wina pozostają na osadzie w zbiornikach, każde oddzielnie aby wydobyć złożoność aromatów przed połączeniem w jedną całość.

Piękny, różowy kolor zamknięty w eleganckiej butelce. Wino obdarowuje nas takimi aromatami jak truskawki czy melon, oraz nutami kwiatowymi a dokładnie różami i jaśminem. Na podniebieniu wybija się owocowa egzotyka, świeżość oraz mineralność. Raczy nas również orzeźwiającym i długim finiszem.

Zensa Rose Organic IGP Puglia świetnie dopasuje się do dań mięsnych, przede wszystkim do jagnięciny. Będzie również dobrym towarzyszem do dań z grilla.

6°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Orion Wines producent

Charakterystyka Zensa Rose Organic IGP Puglia

Delikatnie smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Zensa Rose Organic IGP Puglia

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
12.03.2024
Opinia zweryfikowana

Delikatne. Polecam

10ocena
04.07.2023
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino, piękny zapach, delikatne, doskonałe na letnie upały. Piękna butelka

10ocena
03.06.2023
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino.

9ocena
15.12.2022
Opinia zweryfikowana

Lekkie, delikatne, niezbyt kwasowe wino. Kolor blady, ale przyjemny dla oka, wyczuwalne kwiaty. Wino określiłabym jako półwytrawne. Smakowało

8ocena
17.09.2022
Opinia zweryfikowana

Lekkie delikatne wino z nutami poziomki, maliny, o ledwie zaznaczonej kwasowości i wysokiej pijalności.