Wino Vignerons Du Sud Revermont Cremant Du Jura A.O.C. 0.75 l 600491

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vignerons Du Sud Revermont Cremant Du Jura A.O.C. 0.75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Vignerons Du Sud Revermont Cremant Du Jura A.O.C. 0.75 l 600491

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Musujące Kategoria
AOC Cremant du Jura Apelacja
49.00 zł

podstawowa

10 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów
82 ocena sommeliera

Opis Vignerons Du Sud Revermont Cremant Du Jura A.O.C.

Wino musujące z bardzo ciekawego i równie niedocenianego regionu Francji. Jura to ojczyzna t.zw. wina żółtego, które leżakuje kilka lat w beczkach zanim zostanie zabutelkowane. Cremant du Jura to zamiennik szampana, który nie uszczupli aż tak naszego domowego budżetu.

7°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
La Conseillerie Des Tonnelliers producent

Charakterystyka Vignerons Du Sud Revermont Cremant Du Jura A.O.C.

Brzytwa smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Wino pochodzące z tej samej metody fermentacji co wina Szampanii, jednak z odmiennych szczepów i o lżejszej formie smaku i budowy. Jak Cremant powinien perlić się znakomicie, małymi i niezliczonymi bąbelkami, oferując przy tym nieco mniej skomplikowaną naturę niż jego wielki brat, jednak jako winu wiele zarzucic się mu nie da. Gdyby jeszcze nieco popracować w winnicy nad kwasowością i wyrazem owocu, efekt będzie bardzo satysfakcjonujący. Tak, czy inaczej, aperitif to doskonały, a i w lato sprawi nam wiele radości.


Oceny użytkowników o: Vignerons Du Sud Revermont Cremant Du Jura A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.