Wino Ventisquero Grey Glacier Chardonnay 2022 603083

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ventisquero Grey Glacier Chardonnay 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Ventisquero Grey Glacier Chardonnay 2022 603083

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
99.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
517 sprzedanych butelek
8.22 średnia ocen: 9 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Doskonałe białe wino wytrawne z wyjątkowej, jakościowej i nigdy niezawodzącej winnicy Ventisquero. W barwie wino jest złociście żółte z miodowymi akcentami. Grey Glacier Chardonnay zostało wyprodukowane w 100% szczepu Chardonnay. W nosie wyczuwalne są bogate aromaty owocowe, mineralne oraz kwiatowe. Wino zachwyca nutami owoców tropikalnych, wanilii i orzechów. Na podniebieniu wyczuwalna jest odświeżająca kwasowość. Wraz z naturalną słodyczą szczepu, mnóstwem słońca oraz delikatną mineralnością - Grey Chardonnay zachwyci swoją złożonością, bogactwem oraz cudownym finiszem.

10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Vina Ventisquero producent

Charakterystyka Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
19.02.2024
Opinia zweryfikowana

Bardzo solidne chardonnay. Kolor głęboki szlachetny. Ciemna słoma. W zapachu kwiatowe. W smaku lekko mineralne i maślane. Wino przy wszystkich zaletach beczkowanego ma wyraźną kwasowość. Fajne białe wino, ale trzeba pamiętać, że to nie jest bezpretensjonalna świeżość na upalny dzień. To wino wyraźnie ma ambicje. Wbrew temu, co pisze sprzedawca, w 2024 roku butelka ma zakrętkę a nie korek.

9ocena
06.09.2022
Opinia zweryfikowana

Delikatne, dobre.

8ocena

Niesłychane zaskoczenie, bo to białe wino jest mocne w zapachu i smaku, ale ta moc bardzo mi odpowiada. Rzeczywiście trzeba je dobrze schłodzić.

8ocena
13.01.2019

Kolor - nie tak złocisty jakbym oczekiwał, trochę słomkowy, konsystencja wyraźnie oleista. W aromacie dość ciężkie, wyraźnie maślane, trochę kwiatowe, waniliowe. Aromat intensywny, jednak trzeba lubić tę ciężkość. W smaku skoncentrowane, solidna budowa, dość długie, przyjemne, wyraźna mineralność. Polecam dobrze schłodzić, żeby nie było mdłe. Wino, które nie jest oczywiste.