Wino Ventisquero Grey Glacier Chardonnay 2020 603083

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ventisquero Grey Glacier Chardonnay 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Ventisquero Grey Glacier Chardonnay 2020 603083

Białe, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
99.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
399 sprzedanych butelek
8.60 średnia ocen: 5 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Doskonałe białe wino wytrawne z wyjątkowej, jakościowej i nigdy niezawodzącej winnicy Ventisquero. W barwie wino jest złociście żółte z miodowymi akcentami. Grey Glacier Chardonnay zostało wyprodukowane w 100% szczepu Chardonnay. W nosie wyczuwalne są bogate aromaty owocowe, mineralne oraz kwiatowe. Wino zachwyca nutami owoców tropikalnych, wanilii i orzechów. Na podniebieniu wyczuwalna jest odświeżająca kwasowość. Wraz z naturalną słodyczą szczepu, mnóstwem słońca oraz delikatną mineralnością - Grey Chardonnay zachwyci swoją złożonością, bogactwem oraz cudownym finiszem.

10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Vina Ventisquero producent

Charakterystyka Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
06.09.2022

Delikatne, dobre.

8ocena

Niesłychane zaskoczenie, bo to białe wino jest mocne w zapachu i smaku, ale ta moc bardzo mi odpowiada. Rzeczywiście trzeba je dobrze schłodzić.

8ocena
13.01.2019

Kolor - nie tak złocisty jakbym oczekiwał, trochę słomkowy, konsystencja wyraźnie oleista. W aromacie dość ciężkie, wyraźnie maślane, trochę kwiatowe, waniliowe. Aromat intensywny, jednak trzeba lubić tę ciężkość. W smaku skoncentrowane, solidna budowa, dość długie, przyjemne, wyraźna mineralność. Polecam dobrze schłodzić, żeby nie było mdłe. Wino, które nie jest oczywiste.