Wino Ventisquero Chardonnay Reserva Casablanca Valley 0,75 l 600556

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ventisquero Chardonnay Reserva Casablanca Valley 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Ventisquero Chardonnay Reserva Casablanca Valley 0,75 l 600556

Białe, Wytrawne 2018 0,75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
Casablanca Valley Apelacja
45,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
1072 sprzedanych butelek
7,30 średnia ocen: 5 głosów
84 ocena sommeliera

opis wina

Porządne Chardonnay, którego bogata struktura urzeka dzięki podbijającej całość kwasowości. Przez pierwsze 10 miesięcy dojrzewa w stalowych kadziach, kolejne 10 we francuskich beczkach dębowych. Jasna, zielonożółta barwa, a w kieliszku aromat owoców tropikalnych, przyozdobionych cytrusami i wanilią. Bardzo ciekawe wino z Chile. International Wine Cellar przyznał rocznikowi 2011 87 punktów!

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Vina Ventisquero producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
08.10.2016

koniecznie natlenić przed podaniem. Po odczekaniu 30 minut, pokazało się oblicze Chardonnay (pierwsze wrażenie, to rozczarowanie zbyt dużą bliskością do Sauvignon Blanc). Tropiki z nutami miodu i gruszki. Intryguje delikatny petrol i szparag. Usta, z czasem, stają się lekko oleiste i gęściejsze, choć przeszkadzała mi mineralność. Braknie nut tostowych, ale całość podoba mi się. Kulinarnie: ryby, pasty w sosie śmietanowym, tarty szpinakowe czy dyniowe

27.03.2016

Wybitnie owocowe Chardonnay, świeże i idealne na letnnie spotkania. Być może jest trochę nudne, ale to wino jest całkiem przyzwoite.

6ocena
14.06.2014

Popieram Karen. Za wiele się tutaj nie dzieje - po prostu poprawne Chardonnay. Owoce tropikalnie wraz z cytrusami i delikatna beczka. Jedyne co mi przeszkadza to kwasowość, która jest ciut za wysoka jak dla mnie. Dobre i nieskomplikowane.

6ocena
22.08.2013

Jedno z najbardziej nudnych win jakie piłam. Nic się w nim nie dzieje. Nie lubię pić wina na "co dzień". Zawsze oczekuję czegoś wyjątkowego i w tym względzie zawiodło na całej linii. Można by powiedzieć: "dobre Chardonnay" - czyli nuuuda...

Chile. Klimat tam podobno dość surowy. A wina znakomite. Ventisquero nie kojarzy mi się z ostrym zakończeniem szczytów Andów czy kamienno-piaszczystą pustynią Atacama. Łagodne i niezwykle przyjazne w smaku. Zero poczucia kwasowości! Nie sądzie, by komuś nie "podpasowało".