Wino Tollo Menir Trebbiano D'Abruzzo D.O.C. 600506

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tollo Menir Trebbiano D'Abruzzo D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Tollo Menir Trebbiano D'Abruzzo D.O.C. 600506

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Trebbiano d’Abruzzo Apelacja
135.00 zł

podstawowa

5 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 2 głosów
89 ocena sommeliera

Opis Tollo Menir Trebbiano D'Abruzzo D.O.C.

Wino o delikatnej, żółtawej barwie i bukiecie cytrusowych aromatów, suszonych owoców, wanilii i kandyzowanych migdałów. Pełne i długo pozostające w ustach.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Cantina Tollo S.C.A. producent

Charakterystyka Tollo Menir Trebbiano D'Abruzzo D.O.C.

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Trebbiano rośnie w całej Italii, ale tylko w Veneto i Abruzzo zdobywa się na bycie winem klasowym. O tym konkretnym winie da się powiedzieć wiele, ale na pewno nie że jest bezbarwne i wiotkie. Minerałem można by obdzielić jeszcze jedno wino lub dwa, a kryształową kwasowość wtopioną w niezłą esencję o smaku dojrzałych białych owoców, nadaje Menirowi sprężystości i wigoru.


Oceny użytkowników o: Tollo Menir Trebbiano D'Abruzzo D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
(Doradca Klienta) 04.12.2010
Opinia zweryfikowana

Intensywny kolor i zapach - nos wydaje mi się słodki, smak zdecydowanie wytrawny. Polecam dać mu się chwile ogrzać w kieliszku po wyjeciu butelki z lodówki - najlepiej smakuje mi schlodzone ale nie prosto z lodówki.

8ocena
29.11.2010
Opinia zweryfikowana

To wino zdecydowanie warte jest swojej ceny! Jego kolor hipnotyzuje tak bardzo, że upić można się od samego patrzenia. Zachęcam do zakupu, tak dobrego i bogatego w aromaty wina jeszcze nie piłem!