Wino Tollo Aldiano Trebbiano d'Abruzzo D.O.C. 600503

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tollo Aldiano Trebbiano d'Abruzzo D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Tollo Aldiano Trebbiano d'Abruzzo D.O.C. 600503

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Trebbiano d’Abruzzo Apelacja
49.99 zł

podstawowa

446 sprzedanych butelek
7.94 średnia ocen: 9 głosów
87 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Tollo Aldiano Trebbiano d'Abruzzo D.O.C.

Cantina Tollo to jeden z najbardziej uznanych i zdobywających największą liczbę medalów na konkursach winiarskich, producentów wina w Abruzji. Aldiano, wyprodukowane ze szczepu Trebbiano, to doskonałe włoskie wino, odznaczające się dobrą równowagą i słomkową barwą, przyozdobioną złoto-zielonymi refleksami. W nosie wyczujemy intensywne nuty tropikalne, w tle natomiast dodatkowo pojawia się miód i wanilia.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Cantina Tollo S.C.A. producent

Charakterystyka Tollo Aldiano Trebbiano d'Abruzzo D.O.C.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Tollo Aldiano Trebbiano d'Abruzzo D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
(Doradca Klienta) 24.01.2023
Opinia zweryfikowana

Przyjemne wino

09.12.2021
Opinia zweryfikowana

Super....

8ocena
22.06.2020
Opinia zweryfikowana

Ciekawa włoska propozycja wina w dobrym roczniku warte kupna i degustacji

10ocena
20.02.2020
Opinia zweryfikowana

Absolutne 10 w stosunku jakości do ceny. Wspaniale glebokie aromaty, dlugie na języku, wyważone, aromatyczne. Niejedno jeszcze kupie!

7ocena

Kształt - podobno ma znaczenie. Najpierw zwróciłem więc uwagę na butelkę. Tak jak w motoryzacji Włosi potrafią zadbać o wrażenie estetyczne. Ale w Tollo - jak Alfa Romeo - wnętrze też jest dopracowane do perfekcji. W smaku nie jednostajne, różnorodność myśli i skojarzeń, to czuję przy każdym kontakcie z kieliszkiem Według "książki" najlepiej powinno smakować w temperaturze 8-10, ja jednak polecam mocniejsze "zmrożenie". Albo - jeśli nie obawiamy się oskarżenia o "profanację" - wrzucenie kostki lodu. Wtedy jest jeszcze bardziej apetyczne.