Wino Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C. 600363

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C. 600363

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Barbera d'Asti Apelacja
99.99 zł

podstawowa

44 sprzedanych butelek
7.83 średnia ocen: 3 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C.

La Ladra, to wino z Piemontu, powstające ze szczepu Barbera, w uznanej apelacji Barbera d'Asti. To włoskie wino z północy dojrzewa przez 9 miesięcy we francuskich beczkach dębowych pochodzących z Allier. Kolor jego jest purpurowy, z wyraźnymi fioletowymi refleksami. Aromat jest intensywny i harmonijny. Wyczujemy tu zapach kwiatu dzikiej róży, czerwonych owoców i korzenny (wanilia i pieprz). Smak jego jest dobrze zrównoważony, taniny miękkie, końcówka gładka i wyjątkowo długa. Wino dające do myślenia.

18-20°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
9 leżakowanie
F.Lli Gancia & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9.5ocena
29.04.2013

Mam słabość do szczepu Barbery i jeszcze większą uległość w stosunku do czerwonych, wytrawnych win z Piemontu. Jak dla mnie najlepszy winiarski region świata, gdzie oprócz Barbery wypić można boskie Nebbolo. A co mogę napisać o tym konkretnym winie? Boskie! Idealne połączenie owocowych elementów z lekkim posmakiem przypraw (przez beczkę mi na myśl przychodzi jakieś wędzona dziczyzna nawet) powoduje, że wino jest doskonałe jako konkretne wino pite samo, w kolaboracji z delikatnymi potrawami kuchni włoskiej, a także z cięższymi czerwonymi mięsami. Niczego nie dominuje i świetnie wpasowuje się w okazje. Zawsze. To jedno z tych win, które bezpiecznie można podać do wszystkiego. A w smaku? Wytworne, z długim, klasycznym finiszem. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że pomimo tylu plusów przez wyczuwalne owoce nie jest za ciężkie. Bliskie mojemu subiektywnemu ideałowi - 9,5/10