Wino Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C. 600363

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C. 600363

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Barbera d'Asti Apelacja
99.99 zł

podstawowa

44 sprzedanych butelek
7.83 średnia ocen: 3 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C.

La Ladra, to wino z Piemontu, powstające ze szczepu Barbera, w uznanej apelacji Barbera d'Asti. To włoskie wino z północy dojrzewa przez 9 miesięcy we francuskich beczkach dębowych pochodzących z Allier. Kolor jego jest purpurowy, z wyraźnymi fioletowymi refleksami. Aromat jest intensywny i harmonijny. Wyczujemy tu zapach kwiatu dzikiej róży, czerwonych owoców i korzenny (wanilia i pieprz). Smak jego jest dobrze zrównoważony, taniny miękkie, końcówka gładka i wyjątkowo długa. Wino dające do myślenia.

18-20°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
9 leżakowanie
F.Lli Gancia & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Tenute dei Vallarino La Ladra Barbera D'Asti Superiore D.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9.5ocena
29.04.2013

Mam słabość do szczepu Barbery i jeszcze większą uległość w stosunku do czerwonych, wytrawnych win z Piemontu. Jak dla mnie najlepszy winiarski region świata, gdzie oprócz Barbery wypić można boskie Nebbolo. A co mogę napisać o tym konkretnym winie? Boskie! Idealne połączenie owocowych elementów z lekkim posmakiem przypraw (przez beczkę mi na myśl przychodzi jakieś wędzona dziczyzna nawet) powoduje, że wino jest doskonałe jako konkretne wino pite samo, w kolaboracji z delikatnymi potrawami kuchni włoskiej, a także z cięższymi czerwonymi mięsami. Niczego nie dominuje i świetnie wpasowuje się w okazje. Zawsze. To jedno z tych win, które bezpiecznie można podać do wszystkiego. A w smaku? Wytworne, z długim, klasycznym finiszem. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że pomimo tylu plusów przez wyczuwalne owoce nie jest za ciężkie. Bliskie mojemu subiektywnemu ideałowi - 9,5/10