Wino Tareni Grillo Terre Siciliane 602779

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tareni Grillo Terre Siciliane w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Tareni Grillo Terre Siciliane 602779

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
54.99 zł

podstawowa

858 sprzedanych butelek
7.43 średnia ocen: 7 głosów
83 ocena sommeliera

Opis Tareni Grillo Terre Siciliane

Tareni Grillo Terre Siciliane to niebanalne, niezobowiązujące białe wino z endemicznego szczepu południowych Włoch - Grillo. To wytrawne wino ma słomkowo-żółtą barwę, w nosie jest intensywne, bardzo bogate z aromatami kwiatów i owoców, z wyraźnym akcentem brzoskwiń. Szczep Grillo charakteryzuje się delikatnymi nutami białych, śródziemnomorskich kwiatów i zapachem cytrusów. I takie właśnie jest to wino - lekkie, rześkie, świeże z urzekającym aromatem lata.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Carlo Pellegrino & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Tareni Grillo Terre Siciliane

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Tareni Grillo Terre Siciliane

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
27.04.2022

Delikatna i orzeźwiająca kwasowość, w nosie czuć pigwę, trochę dojrzałej antonówki, nektarynek, cytrusów, a w ustach przyjemnie się rozlewa bez zbędnej cierpkości, jest ociupinkę kremowe z posmakiem ananasa. Tareni bardzo miło zaskakuje w każdej odsłonie

7ocena
02.04.2022
Opinia zweryfikowana

Odpowiedni stopień kwasowości, na koniec wyczuwalny smak owoców tropikalnych. Przyjemne wino, będę do jego wracała co jakiś czas. Na codzień.

8ocena
26.10.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino, zachwyca smakiem i zapachem. Doskonałe do ryb i serów.

7ocena
01.10.2021
Opinia zweryfikowana

Na początku wita nas silny brzoskiwniowy aromat, który po chwili wtapia się w białe kwiaty. Bardzo lekkie, zdecydowanie wytrawne o dość wyraźnej kwasowości. Kiepskie wrażenie zrobił na mnie syntetyczny korek, który nie chciał współpracować. Oczekiwałabym też lepszego wkomponowania alkoholu. Podstawowe wino, bez efektu wow.

7ocena
17.03.2021
Opinia zweryfikowana

Wino mimo iz jest w kategorii win wytrawnych, cechuje bardzo delikatny smak i aromat. Bardze dobra propozycja na nadchodzace, upalne letnie dni. Polecam.

7ocena
19.01.2021
Opinia zweryfikowana

Poprawne , z wyraźnymi nutami kwiatowymi . Bardzo lekkie, przypomina trochę muscat. Dobre do picia solo

07.06.2020
Opinia zweryfikowana

Delikatne, lekkie, o dość owocowym nosie, klasyczne białe, włoskie wino.