Wino Sherry Àlvaro Domecq Cream Aranda Jerez 0.75 l 601951

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Sherry Àlvaro Domecq Cream Aranda Jerez 0.75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Sherry Àlvaro Domecq Cream Aranda Jerez 0.75 l 601951

Białe, Półsłodkie 0.75 L korek
Wzmacniane Kategoria
DO Jerez-Xéres-Sherry, Manzanilla Sanlucar de Barrameda Apelacja
84.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
424 sprzedanych butelek
8.60 średnia ocen: 5 głosów
88 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Sherry Àlvaro Domecq Cream Aranda Jerez

Półsłodkie, gęste sherry, o bursztynowo-mahoniowym kolorze powstałe z połączenia odmian Palomino oraz Pedro Ximenez. Wino dojrzewało w beczkach z dębu amerykańskiego, co zaowocowało głębokim smakiem oraz ciekawym aromatem. Sherry Cream w smaku jest aksamitne, ciepłe, można wyczuć słodkie suszone owoce takie jak rodzynki czy daktyle z mocnym, długim finiszem. W nosie słodkie, suszone owoce, drewno cedrowe oraz lekko drapiące nuty ciemnego miodu. To hiszpańskie sherry idealnie pasuje zarówno do kremowych ciast, jak i do miękkich, pleśniowych serów.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Alvaro Domecq producent

Charakterystyka Sherry Àlvaro Domecq Cream Aranda Jerez

Milutko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Sherry Àlvaro Domecq Cream Aranda Jerez

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
21.12.2021
Opinia zweryfikowana

Pierwszy łyk od razu ujawnił silne aromaty bakaliowe i mocną słodycz delikatnie zmąconą goryczką. Kolejne wchodziły coraz gorszej i przez dłuższy czas niezbyt wyraźnie czułem alkohol, którego jest tu aż 18,5%. Zdecydowanie nie mój smak, choć koneser tego typu trunków może być zachwycony.

Cream to podstawowy rodzaj słodkiego Jerez, który powstaje przez zmieszanie słodkiego Pedro Ximenez z wytrawnym Oloroso. Ten tutaj dojrzewał dodatkowo 12 lat w beczce, więc niech nie zdziwią Was nuty skórki orzecha włoskiego, suszonych daktyli, skórki pomarańczy, suszonego mango, fig i karmelu. W ustach dość proste jak na sherry, ale są przyjemne nuty skórki pomarańczy, włoskich orzechów, suszonych fig, karmelu, może nawet wprawny aparat odnajdzie trochę nut grzybowych. Wino duże, pocieszające i smaczne.

9ocena
18.06.2021
Opinia zweryfikowana

Typowe andaluzyjskie sherry. I jest to komplement. Bardzo słodkie, bardzo intensywne. Przepyszne, gdy mocno schłodzone. Z uwagi na intensywność i słodkość, najlepsze wrażenie robi w pierwszych dwóch-trzech łyczkach. Więcej "na raz" nie ma sensu pić - ale to chyba wszyscy o sherry wiedzą. Krzepi.

10ocena
17.10.2020
Opinia zweryfikowana

Super! Wyraziste, z dobrze wkomponowaną słodyczą. Posiada nuty orzechowe (nerkowca, laskowy i włoski), w tle występuje przyjemna nuta toffi.

15.10.2017
Opinia zweryfikowana

Niestety moja opinia o tym trunku ,nie będzie dobra, zbyt mocne ,zbyt "surowe" jak na słodycz, którą ma raczyć...zwodzi na manowce...