Wino Semeli Nassiakos Mantinia DOP 2022 603739

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Semeli Nassiakos Mantinia DOP 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Semeli Nassiakos Mantinia DOP 2022 603739

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOP Mantinia Apelacja
67.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
127 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 4 głosów

Opis Semeli Nassiakos Mantinia DOP

EMÉLI MANTINIA NASSIAKOS to przyjemne greckie, białe wino wytrawne. Wytwarzane i butelkowane przez wytwórnię Semeli. Powstaje w całości z winogron szczepu Moschofilero hodowanego w nisko plonowych winnicach, na wysokości 650 m, na zboczach Zevgolatio, w regionie Mantinia. Wino ma jasny, żółto-zielony kolor, z szarymi refleksami. W aromacie cechują go eleganckie, kwiatowe aromaty z mocniejszymi akcentami cytryn, ale też innych cytrusów i z zapachem płatków róż w tle. Na podniebieniu wino Emeli Mantinia jest bogate, o wyrazistej kwasowości i długim, mocno aromatycznym posmaku. Sugestie dotyczące serwowania: Podawaj z owocami morza, skorupiakami, sałatkami i rybami w sosach cytrynowych.

9-10°C TEMP. PODANIA
0 leżakowanie
SEMELI S.A. producent

Charakterystyka Semeli Nassiakos Mantinia DOP

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Semeli Nassiakos Mantinia DOP

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
16.03.2023
Opinia zweryfikowana

To wino było ogromnym zaskoczeniem. aromatyczne z bardzo ładna kwasowością. Chciało się wąchać i pić. Na pewno kupię ponownie.

Semeli Nassiakos Mantinia DOP 2020. Wino pochodzi z regionu Mantinia, który umiejscowiony jest po wschodniej części Peloponezu, a sam obszar charakteryzuje się się chłodniejszym klimatem od pozostałych regionów. Wino produkowane jest z rodzimego greckiego szczepu Moschofilero. Jest o tyle specyficzny, że pomimo tego, że jest gronem białym może zmylić różowawy kolor skórki. Same winorośle uprawiane są na zboczach góry na wysokości 650 m. W kieliszku wyczujemy kwiatowe aromaty, cytrusy oraz płatki róż. Semeli Nassiakos jest winem o dość wyrazistej kwasowości, jednak jest ono bardziej świeże przez to. Przez powyższą kwasowość wino to jest idealnym kompanem podczas aperitifu. Sprawdzi się z owocami morza, drobiu czy kozich serów. Jak już będziecie w Grecji i spróbujecie go na miejscu to nie zapomnijcie zabrać go ze sobą jako prezent dla najbliższej przyjaciółki. Na pewno doceni.

8ocena
01.08.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemne, aromatyczne i dość lekkie wino. Idealne na lato

9ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2022

W nosie aromat jabłek i liczi. Na podniebieniu owoce tropikalne i grejpfrut. Dobrze zbalansowane z przyjemną kwasowością.