Wino Santa Carolina Cabernet Sauvignon Rose Valle del Rapel D.O. 2019 600628

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Carolina Cabernet Sauvignon Rose Valle del Rapel D.O. 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Santa Carolina Cabernet Sauvignon Rose Valle del Rapel D.O. 2019 600628

Różowe, Wytrawne 2019 0,75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
DO Valle del Rapel Apelacja
36,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
1294 sprzedanych butelek
7,50 średnia ocen: 8 głosów
82 ocena sommeliera

opis wina

To chilijskie wino zostało wyprodukowane ze szczepu Cabernet Sauvignon. Motywem przewodnim tego wina są aromaty malin, truskawek i kwiatów. Wino różowe jest idealne na ciepłe letnie dni. Będzie dobrze pasowało do sałatek owocowych dzięki jedwabistej strukturze z rześkim finiszem.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Vina Santa Carolina S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
11.10.2016

Jako winny purysta od zawsze z pewną dozą ironii myślałem o winach różowych. Wino to biel lub czerwień, a nie stany pośrednie. Ale w końcu postanowiłem się przełamać i na próbę wziąłem butelkę powyższego wina. Całkiem dobre, z wyczuwalnymi truskawkami... ale wciąż, trochę na przekór, jeśli mam pić wino rześkie i owocowe to wybieram białe. ;)

24.02.2016

Jak dla mnie typowe różowe wino. Choć te czuć "wytrawnością" Dobre do lekkich sałatek. Rześkie wiec fajne na letni czas.

08.08.2013

W nosie duuuużo lepiej niż w ustach. Nie polecam poza miesiącami tropikalnymi... :) Na dziś to dobre"chłodziwo" jak zostało tu już napisane ,ale wg mnie nic poza tym. Mało ciała,nie poradzi sobie z potrawami

5ocena
07.08.2013

Ocenione na panelu degustacyjnym klubu nasze-wina.pl w dniu 1 sierpnia 2013: Należy tu zacząć od stwierdzenia, że paneliści w swojej większości nie są zwolennikami win różowych co zapewne wpłynęło nieco na nasze oceny. Ale do rzeczy. Barwę określaliśmy jako poziomkową, ciemny, wyrazisty róż, świecący róż. W nosie wyczuwaliśmy truskawkę, malinę, kompot truskawkowo-malinowy, łodygi czarnej porzeczki, konfiturę z czarnej porzeczki, arbuz, melon, kisiel poziomkowy złamany skórka pomarańczową. W smaku dominowało skojarzenie landrynkowe, choć w ocenach pojawiały wzmianki o goryczce, „zielonych” nutach, pieprzu. Ogólnie wino nie zostało przyjęte zbyt życzliwie, ale jeden z kolegów określił je mianem dobrego chłodziwa na upalne dni. Wino gastronomiczne. Będzie dobrze pasowało do kuchni orientalnej, warzyw z grilla, mocno przyprawionych potraw. W ocenach duże kontrowersje, od mocnej siódemki do słabej piątki.

9ocena

Niesłychane wino jak na tę cenę. I na lato. Jeśli ktoś lubi uzupełniać ciepły wieczór chłodem, owocowym posmakiem i odrobiną szumu w głowie - ideał.

05.08.2011

Bardzo delikatne i przyjemne wino. Schłodzone jest idealne do lekkich dań w upalne dni.