Wino Santa Carolina Cabernet Sauvignon Rose Valle del Rapel D.O. 2019 600628

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Carolina Cabernet Sauvignon Rose Valle del Rapel D.O. 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Santa Carolina Cabernet Sauvignon Rose Valle del Rapel D.O. 2019 600628

Różowe, Wytrawne 2019 0,75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
DO Valle del Rapel Apelacja
36,99 zł podstawowa
1298 sprzedanych butelek
7,50 średnia ocen: 8 głosów
82 ocena sommeliera

opis wina

To chilijskie wino zostało wyprodukowane ze szczepu Cabernet Sauvignon. Motywem przewodnim tego wina są aromaty malin, truskawek i kwiatów. Wino różowe jest idealne na ciepłe letnie dni. Będzie dobrze pasowało do sałatek owocowych dzięki jedwabistej strukturze z rześkim finiszem.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Vina Santa Carolina S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
11.10.2016

Jako winny purysta od zawsze z pewną dozą ironii myślałem o winach różowych. Wino to biel lub czerwień, a nie stany pośrednie. Ale w końcu postanowiłem się przełamać i na próbę wziąłem butelkę powyższego wina. Całkiem dobre, z wyczuwalnymi truskawkami... ale wciąż, trochę na przekór, jeśli mam pić wino rześkie i owocowe to wybieram białe. ;)

24.02.2016

Jak dla mnie typowe różowe wino. Choć te czuć "wytrawnością" Dobre do lekkich sałatek. Rześkie wiec fajne na letni czas.

08.08.2013

W nosie duuuużo lepiej niż w ustach. Nie polecam poza miesiącami tropikalnymi... :) Na dziś to dobre"chłodziwo" jak zostało tu już napisane ,ale wg mnie nic poza tym. Mało ciała,nie poradzi sobie z potrawami

5ocena
07.08.2013

Ocenione na panelu degustacyjnym klubu nasze-wina.pl w dniu 1 sierpnia 2013: Należy tu zacząć od stwierdzenia, że paneliści w swojej większości nie są zwolennikami win różowych co zapewne wpłynęło nieco na nasze oceny. Ale do rzeczy. Barwę określaliśmy jako poziomkową, ciemny, wyrazisty róż, świecący róż. W nosie wyczuwaliśmy truskawkę, malinę, kompot truskawkowo-malinowy, łodygi czarnej porzeczki, konfiturę z czarnej porzeczki, arbuz, melon, kisiel poziomkowy złamany skórka pomarańczową. W smaku dominowało skojarzenie landrynkowe, choć w ocenach pojawiały wzmianki o goryczce, „zielonych” nutach, pieprzu. Ogólnie wino nie zostało przyjęte zbyt życzliwie, ale jeden z kolegów określił je mianem dobrego chłodziwa na upalne dni. Wino gastronomiczne. Będzie dobrze pasowało do kuchni orientalnej, warzyw z grilla, mocno przyprawionych potraw. W ocenach duże kontrowersje, od mocnej siódemki do słabej piątki.

9ocena

Niesłychane wino jak na tę cenę. I na lato. Jeśli ktoś lubi uzupełniać ciepły wieczór chłodem, owocowym posmakiem i odrobiną szumu w głowie - ideał.

05.08.2011

Bardzo delikatne i przyjemne wino. Schłodzone jest idealne do lekkich dań w upalne dni.