Wino Pellegrino Gazzerotta Nero d'Avola 2021 604456

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pellegrino Gazzerotta Nero d'Avola 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Pellegrino Gazzerotta Nero d'Avola 2021 604456

Czerwone, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
IGT Sicilia Apelacja
59.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
228 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 6 głosów

Opis Pellegrino Gazzerotta Nero d'Avola

Czerwone wino sycylijskie z gron Nero d’Avola. Ekspresyjne i intensywne, o wyrazistej strukturze, którą zawdzięcza 24 miesiącom dojrzewania w stalowych tankach oraz małych „barriques”. W aromatach przejawia się bogactwo czerwonych owoców , przypraw i ziół z delikatnymi nutami beczkowymi. Na podniebieniu smukła, pełna struktura z wyrazistymi taninami oraz zaznaczoną kwasowością uzupełniana jest przez długi, intensywny finisz. Wyborny wybór do dań opartych na czerwonym mięsie z gęstymi sosami.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Carlo Pellegrino & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Pellegrino Gazzerotta Nero d'Avola

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Pellegrino Gazzerotta Nero d'Avola

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
05.06.2023
Opinia zweryfikowana

To jedno z moich win codziennych, po które sięgam do kolacji. Uważam, że to najlepsza etykieta tego producenta z podstawowej linii.

1ocena
27.03.2023
Opinia zweryfikowana

Nie wiem czy powinienem wystawiać ocenę, bo mój egzemplarz miał zmurszały korek no i wiadomo - zawartość poszła do zlewu. Upoważniam moderatora do niepublikowania tej opinii, bo być może wino jest całkiem dobre.

8ocena
15.10.2022
Opinia zweryfikowana

Ode mnie 8,5. Czuć, że wino było w beczce, ale nie dominuje ona kieliszka. Dużym plus za dobrze ukryty alkohol. Nie czuć, że mamy do czynienia z trunkiem 14%. Dobrze zbudowane, z wyczuwalną taniną, gładkie. Fajnie komponowało się z polędwicą.

9ocena
07.10.2022
Opinia zweryfikowana

Wino ma wyraźnie zaznaczona taninę, jest krągłe i dobrze zbalansowane. Z aromatem owoców dżemowych i ziół, czuć beczkę wanilię i czekoladę. Podałam z kiełbaska hiszpanska, stara gouda i świetnie się komponowało. Idealne wino na jesienne wieczory.

8ocena
03.03.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino, beczka na pierwszym planie, idealne do ciężkich makaronów z mięsem. Krągłe i dobrze zbalansowane, długi finisz. Warto spróbować, polecam