Wino Montecillo Crianza Rioja D.O.C. 600253

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Montecillo Crianza Rioja D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Montecillo Crianza Rioja D.O.C. 600253

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
68.99 zł

podstawowa

1752 sprzedanych butelek
7.60 średnia ocen: 29 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Montecillo Crianza Rioja D.O.C.

Montecillo w wersji Crianza, to hiszpańskie wino z regionu Rioja, będące kupażem dwóch szczepów Tempranillo i Mazuelo. Najpierw przez rok dojrzewa w kadziach, następnie ponad rok w dębowych beczkach i tuż przed wypuszczeniem na rynek do 6 do 12 miesięcy w butelkach. Barwa wiśniowa z ceglanymi refleksami. Aromat czysty i kompleksowy - wyczuwalne czerwone owoce z domieszką starego drzewa. Usta dobrze zbalansowane, subtelne. Kwasowość na odpowiednim poziomie i wygładzone taniny. Wino, które można wypić już dziś lub poczekać na nie kilka lat, by rozwinęło dodatkowe aromaty.

16-18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
OSBORNE / MONTECILLO FERNAN CABALLERRO,7-11500 EL PUERTO DE SANTA producent

Charakterystyka Montecillo Crianza Rioja D.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Montecillo Crianza Rioja D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
02.03.2021
Opinia zweryfikowana

Drugi raz nie kupię, co prawda miło wytrawne, nie odrzuca, spokojne, ale nic poza tym.

21.11.2017
Opinia zweryfikowana

Niezłe wino,ale bez rewelacji. Trochę za cierpkie jak dla mnie.

10ocena
01.05.2016

Mimo tego iż jest to wino wytrawne , jest wspaniale delikatne , nie gryzie w gardło ,pierwsze czerwone wino którego posmakowałam i się w nim zakochałam , pomogło mi przekonać się do czerwonej wytrawności. Idealne

7.5ocena
25.02.2016
Opinia zweryfikowana

Za lekkie , jak nie Tempranillo i ta cena.

7.5ocena
Opinia zweryfikowana

Na początku byłem lekko rozczarowany, przelanie do dekantera zrobiło dobrą "robotę" Nos charakterystyczny dla tempranillo , zaskakuje dość duży garbnik ,poprzednicy mylą długość smaku z intensywnością , długo pozostaje w ustach (bardzo delikatne) .Wymaga bezwzględnie przelania do dekantera !

9ocena

Pełne, dojrzałe. Męskie wino.

6.5ocena
09.11.2012

wino przeciętne ,raz wypić do obiadu i zapomnieć .a pani Monika po 2 butelce to już chyba sama gwiazdy widzi

7ocena
02.11.2012
Opinia zweryfikowana

Wino poprawne, choć zgodzę się z pozostałymi ocenami, że lekko rozczarowuje. Przeze mnie pite było po merlocie, bo liczyłem na nieco dłuższy smak i nieco się przeliczyłem. Wino do popicia, ale raczej bez szczególnej okazji. Problemem może być duża popularnosć tego wina (butelkę kojarze przynajmniej z czterech bardzo odległych krajów), stąd wniosek, że jest ono produkowane raczej masowo, brakuje mu nieco charakteru tak charakterystycznego dla hiszpańskiego tempranillo. 7/10

6.5ocena
28.01.2012
Opinia zweryfikowana

Nos bardzo fajny, ale smak lekko rozczarowuje. Przede wszystkim myślałem, że będzie cięższe, a jest bardzo lekkie. Jak dla mnie za lekkie. Dziwie się, że tutaj zostało ocenione jako dość ciężkie! Dla mnie jest to typowo lekkie wino!!!!

5ocena
17.08.2011

Niezle wino,ale bez rewelacji ,takie do obiadu,z tym nosem Panie Robercie to mocna przesada,ale do spaghetti to fakt sie nadaje.Stosunek ceny do jakości średni,a juz w gastronomii 150zlp za butelke to przesada(ale Polska to dziwny kraj).Mocna 6

5ocena

No a jak dla mnie trochę zbyt cierpkie... Ale pewne zupełnie przypadkowe odkrycie! Otóż w połączeniu z razowym chlebem posmarowanym zwykłą bryndzą, nabiera nieoczekiwanego smaku: lekko pomarańczowego. Spróbujcie. To bardzo dziwne.

8ocena
(Doradca Klienta) 22.03.2011
Opinia zweryfikowana

Wooow, kawał niezłego wina! Zachwycił mnie nos, beczka, owoce - dobrze zbalansowane ożywiło zwykłe spaghetti.

8ocena

Bardzo zacne, gładkie, nieobraźliwe wino. Lasagna z wołowiną była dla niego świetnym towarzystwem. Generalnie "team player," samo może znudzić. Dobre też jako druga, trzecia butelka, po gwieździe wieczoru.