Wino Masi Tupungato Passo Blanco Argentina 2023 600233

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Tupungato Passo Blanco Argentina 2023 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2023.

Wino Masi Tupungato Passo Blanco Argentina 2023 600233

Białe, Wytrawne 2023 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
Tupungato Apelacja
49.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
743 sprzedanych butelek
7.41 średnia ocen: 16 głosów
84 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Masi Tupungato Passo Blanco Argentina

Uznany włoski producent Masi produkuje również wina w Argentynie, w regionie Mendoza. To świeże i aromatyczne wino powstało w wyniku połączenia włoskiej odmiany Pinot Grigio i lokalnego szczepu argentyńskiego Torrontes. Budowa jest średnio mocna, aromat odrobinę muśnięty dojrzałym pieczonym jabłkiem i miodem. Jako całość posiada głębię i jest finezyjne. Zdecydowanie wyjątkowe wino argentyńskie.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Tupungato Passo Blanco Argentina

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Masi Tupungato Passo Blanco Argentina

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
16.03.2023
Opinia zweryfikowana

Jedno z moich ulubionych nieskomplikowanych win. Zamierzam podać go na weselu, bo wszystkim gościom zawsze smakuje. Wino jest bardzo aromatyczne, kwasowość jest pieknie schowana. Jedyny minus to wysoki alkohol ale niestety ciężko znaleść szczep Torrontes z alkoholem poniżej 13%

8ocena
27.11.2022
Opinia zweryfikowana

Delikatne wino, o cudownym zapachu, przyjemne do kosztowania w ciepłe dni.

8ocena
23.07.2022
Opinia zweryfikowana

połączenie cytrusów i owoców - migdały , limonka - delikatna kwasowość

9ocena
12.05.2022
Opinia zweryfikowana

Wino które smakuje wszystkim gościom, bardzo bezpieczny wybór. delikatne, miłe w odbiorze wino.

7ocena
18.12.2016
Opinia zweryfikowana

Całkiem przyjemne wino, ale dla mnie zbyt mocno wytrawne.

11.12.2014

@Bożydar, cóż za piękna parafraza a propos kobiety i samopoczucia "po". Czy nie pochodzisz przypadkiem ze wsi Głucha Dolana?

6ocena
29.10.2013

Jakiś czas temu próbowałem wina w całości ze szczepu Torrontes i bardzo mi smakowało. Tutaj w połączeniu z podsuszanym Pinot Grigio, daje całkiem dobry efekt. Bardzo lekki, jabłkowo-brzoskwiniowy aromat. W smaku mocno owocowe, z przewagą cytryny, a finisz długi i wyraźnie goryczkowy. Wszystko jakby na swoim miejscu, ale czegoś tutaj brakuje. Po prostu nie powala. Jest dobre i tyle. Widocznie takie miało być - nieskomplikowane. Jakby było o połowę tańsze, może bym do niego powrócił, a tak to raz wypite i na tym koniec.

9ocena

Z winem jest jak z kobietą. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ale równie istotne jest to, jak czujesz się "po". A tu w jednym i drugim wypadku jest idealnie. Subtelnie i delikatnie. Nie narzucająco. Pinot Grigio to mój ulubiony szczep (tu w 60%) jeśli chodzi o wina białe, ale to Masi wysuwa się zdecydowanie na pierwsze miejsce. Klasa. Jak Messi, Też z Argentyny.