Wino Masca Del Tacco Lu Rappaio Primitivo di Manduria 2021 604742

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masca Del Tacco Lu Rappaio Primitivo di Manduria 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Masca Del Tacco Lu Rappaio Primitivo di Manduria 2021 604742

Czerwone, Półwytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Primitivo di Manduria Apelacja
80.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
817 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 8 głosów

Opis Masca Del Tacco Lu Rappaio Primitivo di Manduria

Primitivo z Mandurii, apelacji położonej we włoskim regionie Puglia to absolutna klasyka gatunku. Głębi i dojrzałości smaku wino nabierało leżakując 10 miesięcy w małych beczkach z dębu amerykańskiego.

Bukiet tego wina składa się z aromatów leśnych owoców z domieszką czekolady i wanilii. Pełna i gładka struktura wina z soczystą owocowością skrywa w sobie delikatną słodycz schowaną za wytrawnym charakterem wina. Długi i przyjemny finisz uzupełnia całość i podkreśla wysublimowaną lekkość.

To doskonałe wino do potraw z grilla, delikatnych dań mięsnych, a także do dojrzewających serów i wędlin. Uniwersalny charakter wina sprawia także, iż to bezpieczny wybór na prezent oraz na spotkanie ze znajomymi.

8°C TEMP. PODANIA
10 leżakowanie
Masca del Tacco producent

Charakterystyka Masca Del Tacco Lu Rappaio Primitivo di Manduria

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Masca Del Tacco Lu Rappaio Primitivo di Manduria

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
28.10.2022

Bardzo dobre wino, pysznie smakuje, niestandardowa butelka zaciekawia. Na pewno wrócę do niego jeszcze nie raz

10ocena
24.08.2022

Głęboka czerwień zapowiada bogaty smak wina... I tak też jest - zdecydowanie mocny owoc, przyjemny, nie przesadzony nadmierną słodyczą. Wino gładkie, esencjonalne, aromatyczne. Bardzo przyjemne solo.

9ocena
18.08.2022

Aromaty dębu, wanilii, jeżyny i gorzkiej czekolady. Średnia struktura. Na podniebieniu bardzo owocowe, z jeżyną i konfiturą śliwkową. Średnie taniny o dobrze zaznaczonej kwasowości. Całe ciało. Długi, lekko wędzony i pikantny finisz.

9ocena
06.05.2022

Wino miało typową mocną strukturę z delikatnymi taninami, z wyrazistą nutą słodyczy wiśni i porzeczki. Ma bardzo niską kwasowość oraz długo zostaje w ustach.

10ocena
24.04.2022

to nie jest prawda, że aromat składa się z leśnych czy jakichkolwiek owoców innych niż grona winne, bo aromat składa się z bogatego grona primitivo, z jego miąższu i skórki i odrobinki beczki; ta skórka robi tu dużo wyrafinowania; to, że słodycz skryta za wytrawnością, to już prawda; tu finisz nie jest długi, bo znam takie butelki primitivo, z których finisz trwa na serio długo; wspaniałe wino, takie bez pretensji, że jest cudne, więc rozsiada się wygodnie a nie grzecznie, mruczy sobie pieśni i piosneczki, pozwala poczuć wiatr i zalotne spojrzenia - to takie wino, które cieszy i cieszy też się

10ocena
07.12.2021

świetne, gęste, aromatyczne, przyjemne

9ocena
29.11.2021

Wino o bardzo dużej koncentracji, zdominowane przez aromaty wanilii, czekolady i śliwki. Idealne wino do wieczornej kontemplacji przy kominku