Wino Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay 2019 603510

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay 2019 603510

Białe, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
169.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
135 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 2 głosów
2 nagrody winiarskie

Opis Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay

Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay to wyśmienite wino wyprodukowane w Argentynie, w regionie Mendoza. To wytrawne, białe wino ma intensywnie żółta barwę z jasnymi akcentami. Nos tego wina jest niezwykle złożony - dominują w nim owoce: banan, ananas, brzoskwinia i mango, cytrusy oraz jabłka. Piękna owocowość łączy się z odrobiną nut miodowych, tostowych, wanilią oraz ziołami. To wyjątkowe chardonnay dojrzewało 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Na podniebieniu wino jest krągłe, mocne i oleiste z wyczuwalnymi słodkimi nutami białej czekolady. Wino jest doskonale zbalansowane pomiędzy świeżością i czystością a słodkością i łagodnością pochodzącą od beczki. Wino ma ośmioletni potencjał starzenia.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas Luigi Bosca producent

Charakterystyka Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay

Milutko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
09.06.2022

Bardzo dobre wino. W nosie aromat dębu, wanilii oraz miodu, które odnajdziemy także na podniebieniu. Dodatkowo podczas degustacji można wyczuć orzech laskowy i brzoskwinie. Przyjemna świeża kwasowość oraz długi finisz.