Wino Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay 603510

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay 603510

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
169.00 zł

podstawowa

150 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 2 głosów
2 nagrody winiarskie

Opis Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay

Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay to wyśmienite wino wyprodukowane w Argentynie, w regionie Mendoza. To wytrawne, białe wino ma intensywnie żółta barwę z jasnymi akcentami. Nos tego wina jest niezwykle złożony - dominują w nim owoce: banan, ananas, brzoskwinia i mango, cytrusy oraz jabłka. Piękna owocowość łączy się z odrobiną nut miodowych, tostowych, wanilią oraz ziołami. To wyjątkowe chardonnay dojrzewało 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Na podniebieniu wino jest krągłe, mocne i oleiste z wyczuwalnymi słodkimi nutami białej czekolady. Wino jest doskonale zbalansowane pomiędzy świeżością i czystością a słodkością i łagodnością pochodzącą od beczki. Wino ma ośmioletni potencjał starzenia.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas Luigi Bosca producent

Charakterystyka Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay

Milutko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Luigi Bosca Finca Los Nobles Chardonnay

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2022

Bardzo dobre wino. W nosie aromat dębu, wanilii oraz miodu, które odnajdziemy także na podniebieniu. Dodatkowo podczas degustacji można wyczuć orzech laskowy i brzoskwinie. Przyjemna świeża kwasowość oraz długi finisz.