Wino Leonard Road Chardonnay 2018 604076

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Leonard Road Chardonnay 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Leonard Road Chardonnay 2018 604076

Białe, Wytrawne 2018 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
33,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
206 sprzedanych butelek
7,50 średnia ocen: 2 głosów

opis wina

Leonard Road Chardonnay to wytrawne wino z Australii, które podczas degustacji dostarcza nam maślanych i cytrusowych nut. Wyczuwalna wysoka kwasowość oraz lekka mineralność. Na podniebieniu odnajdziemy aromat jabłek i wspomnianych wcześniej cytrusów. Dobrze komponuje się z wieprzowiną, drobiem i rybami (łosoś, tuńczyk). Pasuje także do dań wegetariańśkich.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Calabria Family Wines producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena

Bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Kolejne udane australijskie Chardonnay. Świeże i kwiatowe, z dyskretną nutą bananów i owoców tropikalnych oraz cytrusowych. Oleiste, pełne ciało. Finisz zdominowany przez limonkę i subtelnie gorzkie zioła. Uwaga, dotyczy wersji bez podanego rocznika na butelce!

7ocena
11.06.2020

Poprawne Chardonnay, wyczuwalne nuty jabłka, melona i cytrusów. Pobrzmiewają gdzieś także nuty maślane i dębowe. Dosyć kwasowe, ale również delikatnie słodkie. Wypada znacznie lepiej niż Sauvignon Blanc opatrzone etykietką Leonard Road.