Wino La Spinetta Il Gentile di Casanova Prugnolo Gentile IGT 2019 601834

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Spinetta Il Gentile di Casanova Prugnolo Gentile IGT 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino La Spinetta Il Gentile di Casanova Prugnolo Gentile IGT 2019 601834

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
IGT Toscana Apelacja
186.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
562 sprzedanych butelek
9.20 średnia ocen: 5 głosów
93 ocena sommeliera

Opis La Spinetta Il Gentile di Casanova Prugnolo Gentile IGT

La Spinetta prezentuje rewelacyjne, czerwone wytrawne wino. Zostało wyprodukowane z 100% Prugnolo Gentile - klon Sangiovese z regionu Montepulciano. Wino przez 24 miesiące leżakuje we francuskiej, dużej beczce, by potem 10 miesięcy dojrzewać w stali, a na koniec jeszcze 6 miesięcy leżakuje w butelkach. To wytrawne wino ma intensywny, rubinowy kolor. Bukiet oferuje aromaty jagód, minerałów i mentolu. Na podniebieniu wino jest pełne i bogate, czyste i jednocześnie odrobinę ostre. Charakteryzuje je mocna koncentracja i owocowość. To włoskie wino ma trzydziestoletni potencjał do starzenia. Wino uzyskało 92 pkt w rankingu Wine Advocate.

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
24 leżakowanie
Rivetti La Spinetta producent

Charakterystyka La Spinetta Il Gentile di Casanova Prugnolo Gentile IGT

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Spinetta Il Gentile di Casanova Prugnolo Gentile IGT

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
17.08.2020
Opinia zweryfikowana

Wysoka półka win. Niemniej za tą cene oczekiwałbym nieco wiecej : świetne aromaty jagód, jeżyn i dębu, jednak mentolu nie miałem okazji wyczuć :) na języku przyjemnie ewoluuje i jest długie jednak nie oceniłbym tego wina jako wybitne, szacowałbym okolo 90pkt. Możliwe ze trzeba dluzej napowietrzać.

10ocena
10.01.2019
Opinia zweryfikowana

Znakomite! "Eksterytorialna" wersja Vino Nobile di Montepulciano (oryginalne DOCG), pochodząca z Terracciolo w prowincji Pisa, dlatego ukrywa się pod skromnym IGT Toscana. doskonała proporcja owocu i beczki, z delikatnie ostrą nutką miętową.

9ocena
29.03.2017
Opinia zweryfikowana

Dekantować.Po otwarciu ocena 7,0.Po 2-3 godzinach ocena 9,0.