Wino Kingston Chardonnay 602477

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Kingston Chardonnay w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Kingston Chardonnay 602477

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
74.99 zł

podstawowa

215 sprzedanych butelek
8.38 średnia ocen: 4 głosów
86 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Kingston Chardonnay

Ciekawe, białe wino z nadmorskiego, chłodnego region w Australii. To 100% Chardonnay poprzez starzenie w dębie amerykańskim zyskało przepiękne aromatyczne wykończenie, a jednocześnie poprzez chłodny klimat zachowało świeżość i elegancję. To wytrawne wino, ma jasny słomkowy kolor z cytrynowymi refleksami oraz bogaty nos pełen aromatów białych owoców pestkowych, dojrzałych brzoskwiń i wanilii. W smaku dominują brzoskwinie i nektarynki, w tle owoce cytrusowe i wanilia.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
4 leżakowanie
Kingston Estate Wines producent

Charakterystyka Kingston Chardonnay

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Kingston Chardonnay

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
09.12.2021
Opinia zweryfikowana

Świetne...

9ocena
(Doradca Klienta) 23.08.2017

Świetne wino do połączenia z jedzeniem - dużo zyska ze śmietanowymi sosami lub tłustszą rybą. Zapach dość słodki, landrynkowaty. Smak za to bardzo intensywny, zdecydowanie wyczuwalna jest tu beczka. Australia na bardzo dobrym poziomie. Zadowoli nawet tych wymagających :)

9.5ocena

Kolejny raz "Australijczyk" nie zawodzi. Jak oni to robią, że mają takie osiągnięcia w białych winach? Dojrzałe, ale i świeże, słodkie choć wytrawne.