Wino Khvanchkhara A.O.C 600784

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Khvanchkhara A.O.C w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Khvanchkhara A.O.C 600784

Spokojne Kategoria
AOC Khvanchkhara Apelacja
129,00 zł podstawowa
622 sprzedanych butelek
7,86 średnia ocen: 7 głosów
83 ocena sommeliera

opis wina

Iveriuli Khvanchkhara jest półsłodkim, czerwonym winem gruzińskim, będącym kupażem lokalnych szczepów. Kolor rubinowy, nieprzenikliwy. Budowa jest dobra, a profil aromatyczny bardzo intensywny. W nosie wyczujemy ciemne i czerwone owoce z malinami i borówkami na pierwszym planie. Będzie świetnym kompanem do ciast, miodów i owoców.Na konkursie Decanter World Wine Awards rocznik 2008 zdobył brązowy medal.

14°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Tbilvino producent

Charakterystyka wina

Milutko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
27.07.2020

Bardzo dobre godne polecenia

10ocena
13.03.2020

Jeśli Twoim wyborem są ciężkie, wytrawne francuskie wina - to wino nie jest dla Ciebie. Gruzińskie wina są bezpretensjonalne, lekkie, radosne. Khvanchkhara zaskakuje owocowymi nutami jagód, porzeczek , śliwki. Jest półsłodka- najlepiej podawać ją delikatnie schłodzoną. UWAGA: po otwarciu pozwól jej nabrać oddechu - pozostaw na 10 minut i dopiero potem pij ! Będziesz zaskoczony/na!

2ocena
06.11.2016

Hmm. Po otworzeniu małe bąbelki w kieliszku. W smaku wyczuwalne także. Czy aby tak miało być? Jednak smak rekompensuje wszystko. Wino pyszne. Im dłużej butelka otwarta tym bardziej wyczuwalny aromat wiśni i jagód. Zadziwiające był fakt że smak dojrzał po 30 minutach od otwarcia wina - czytaj bogatszy aromat. Polecam.

8,5ocena
27.05.2013

bardzo ciekawe odkrycie, wino jakiego jeszcze nie pilem, polecam