Wino Isole e Olena Chardonnay IGT 2021 601647

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Isole e Olena Chardonnay IGT 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Isole e Olena Chardonnay IGT 2021 601647

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
399.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
50 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
94 ocena sommeliera

Opis Isole e Olena Chardonnay IGT

Isole e Olena Chardonnay IGT to wspaniałe wino z Toskanii, które otrzymało 93 punkty w rankingu The Wine Advacate. Wino z jednej strony prezentuje piękną owocowość, wyczuwalne morele, cytrusy, kandyzowane pomarańcze i orzechy, wino jest dojrzałe, miękkie i jedwabiste. Z drugiej strony zachowana jest mineralność, lekka kwasowość zielonego jabłka wraz z delikatnymi nutami krzemienia, nadająca winu mocnego charakteru. To białe, włoskie wino jest niezwykle eleganckie, harmonijne i miękkie, prawdziwie wyjątkowe chardonnay.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Isole e Olena producent

Charakterystyka Isole e Olena Chardonnay IGT

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

W mojej ocenie jedno z najlepszych Chardonnay, jakie można znaleźć we Włoszech. Finezyjne i zrównoważone. Smak soczystej moreli i gruszki łączy się z nutami tostów i przypraw. Swym stylem skierowane w stronę Burgundii, jednak zachowujące dumną, toskańską osobowość.


Oceny użytkowników o: Isole e Olena Chardonnay IGT

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
08.09.2023
Opinia zweryfikowana

To jest wyborne chardonnay. Morele, cytrusy, kandyzowane pomarańcze i orzechy to moje smaki. Doznania warte tej ceny. Z przyjemnością po nie sięgam. Polecam na specjalne okazje - sprawdzi się do wszystkiego od przystawki przez danie główne aż po deser.