Wino Gaja Darmagi Langhe D.O.C. 600335

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Gaja Darmagi Langhe D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Gaja Darmagi Langhe D.O.C. 600335

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Langhe Apelacja
0 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów
89 ocena sommeliera

Opis Gaja Darmagi Langhe D.O.C.

Winnica Darmagi założona została w 1978 roku i jako pierwsza w Piemoncie od czasów filoksery prowadzi uprawy cabernet sauvignon. Jako młode wino Darmagi jest nieco surowe, ale jego aromaty są niezwykle intensywne i skoncentrowane, długo pozostając w ustach. Okres rozwijania się tego trunku w butelce szacowany jest na 20 do 40 lat.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
20 leżakowanie
Gaja Via Torino producent

Charakterystyka Gaja Darmagi Langhe D.O.C.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Gaja jako pierwszy użył w winnicach Barbaresco sadzonki przybysza z Bordeaux. Przez lata doszedł do wyjątkowych efektów, i śmiało można zaryzykować tezę, że razem z kilkoma Supertoskanami, to najlepszy CS we Włoszech, a na pewno w Piemoncie. W dodatku bliższy stylem niż tamte wina francuskiemu oryginałowi. W młodości przytłacza nieco ekstraktem i beczkowością, ale z upływem lat nabiera szlachetności. A lat wytrzyma dużo, bardzo dużo.


Oceny użytkowników o: Gaja Darmagi Langhe D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.