Wino Fratelli Alessandria Barbera d'Alba DOC 604559

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Fratelli Alessandria Barbera d'Alba DOC w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Fratelli Alessandria Barbera d'Alba DOC 604559

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Barbera d’Alba Apelacja
149.00 zł

podstawowa

26 sprzedanych butelek
7.50 średnia ocen: 4 głosów

Opis Fratelli Alessandria Barbera d'Alba DOC

Charakterystyczny dla włoskiego Piemontu szczep Barbera w interpretacji od cenionego Fratelli Alessandria. W kieliszku emanuje głęboką, rubinową barwą. W bukiecie aromatów wirują akcenty przypraw, wiśni, śliwek i jeżyn. Pomiędzy nimi przewijają się także nuty fiołków i anyżu. W ustach natomiast wyrazista struktura skrywa w sobie żywą kwasowość i miękkie taniny z lekko pikantnym i mineralnym finiszem. Doskonałe wino do pizzy, makaronów i lekkich przekąsek.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Alessandria Fratelli producent

Charakterystyka Fratelli Alessandria Barbera d'Alba DOC

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Fratelli Alessandria Barbera d'Alba DOC

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
25.04.2022
Opinia zweryfikowana

Wino o głębokim rubinowym kolorze. W nosie wyczuć możemy jagody, co przenosi nam się na podniebienie, które jest krągłe z nutami malin, wiśni, jagód. Bardzo przyjemny finisz z lekką kwasowością i miękkimi taninami.

7ocena
03.03.2022
Opinia zweryfikowana

Jest w Winezji Barbera d`Alba od Mauro Molino, która jest tańsza, a lepsza. Tu, podobnie jak i we wspomnianym winie, mamy dużo owocu, trochę pestek, łagodne taniny. Koniecznie należy pić je w towarzystwie jedzenia, ponieważ wtedy trochę zyskuje - bez niego robi się banalnie.

5ocena
05.02.2022

Średniej klasy wino, zdecydowanie nie za tę cenę. Inna kategoria.

8ocena
17.07.2021
Opinia zweryfikowana

Spodziewaliśmy się lepszego wina za tę cenę, ale było poprawne, faktycznie mineralne, ale owoce też się przebijały. Polecam pic samo