Wino Finca Antigua Cabernet Sauvignon La Mancha D.O. 2015 600243

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Finca Antigua Cabernet Sauvignon La Mancha D.O. 2015 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2015.

Wino Finca Antigua Cabernet Sauvignon La Mancha D.O. 2015 600243

Czerwone, Wytrawne 2015 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DO La Mancha Apelacja
39,99 zł podstawowa
567 sprzedanych butelek
7,59 średnia ocen: 11 głosów
84 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Monoszczepowe hiszpańskie wino, które powstaje w oparciu o szczep Cabernet Sauvignon, a owoce którego pochodzą z winnicy Las Mateas. Proces produkcji jest bardzo precyzyjny, najlepiej przechodzi fermentację w kadziach ze stali nierdzewnej, w kontrolowanej temperaturze. Następnie pół roku spędza w nowych, amerykańskich beczkach dębowych. Odznacza się głębokim, wiśniowym kolorem. Wyczujemy tu typowe aromaty dla odmiany Cabernet Sauvignon - czerwone owoce z przodującą czarną porzeczką. Bardzo dobrze zbalansowane, kwasowość dobrze współgra z taninami.

16-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Finca Antigua producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Świetny rocznik, klasyczna odmiana, lokalny klimat, pozwoliły wyczarować wino zarazem przyjemne w budowie i atrakcyjne bogatym smakiem typowym dla odmiany, jak i świetnie złożone. Jeżeli ktoś szuka europejskiej alternatywy dla Nowego Świata – tu ją znajdzie.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
04.08.2017

Jedno zdanie: ciekawa butelka niestety nie kryjąca w sobie niczego wspaniałego. Bez wrażeń, bez smaku.

26.02.2016

Kolor czarnych wiśni z niebieskimi refleksami. Aromaty typowe dla szczepu Cabernet z niuansami wskazującymi na położenie na wysokości. Ostrzejsze, z nutą zielonej papryki. Smak też ma ostrzejszy – mięsisty, mineralny z wyczuwalną beczką (leżakowane 9 miesięcy). Silne taniny dają długi, trwały finisz. Pasuje do dań z sarny, kozicy, dzika i innych wyrazistych dań mięsnych.

9ocena

Niesłychanie przyjazne, ale i tajemnicze. Jeśli pooddycha pół godzinki, przemienia się w lekkie i łagodne. Zgadzam się z opiniami, że ma dwa oblicza, co nie znaczy, że jest dwulicowe.

8ocena
25.03.2012

Naprawdę niezłe wino. Na początku wydawało się ciężkie, ale kiedy złapało dwa, trzy oddechy otworzyło się w dużo łagodniejszą i lżejszą formę. Ma bardzo przyjemne wiśniowe nuty, z bardzo wyraźną pestką, ale absolutnie bez marmolady, która wiele osób odstrasza. Zamiast tego jest bardzo rzeźkie, kwaskowe, ale nie cierpkie, całkiem lekkie wino. Nie jest to do końca mój typ, ale docenić jakość muszę :) 8/10!

8ocena

Lubię szczep Cabernet. Najczęściej trafiały mi się Cabernety chilijskie. Dlatego kiedy spróbowałem tego wina, oczy otworzyły się ze zdumienia. Ależ gładkość! Ależ subtelność! To naprawdę Cabernet? Ów znamienity wódz pośród win? Ów słynny siłacz i potężnie zbudowany kulturysta? To naprawdę on? W tej butelce Cabernet ukazuje nam swe drugie oblicze. Kulturysta podczas wyciskania sztangi układa w głowie wiersz, prawdziwy mężczyzna ociera łzę podczas seansu w kinie. Takie jest właśnie to wino. Oczekujemy twardziela, zaś dostajemy coś znacznie znacznie więcej.