Nowość
Wino Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB 3.00 l 604950

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB 3.00 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB 3.00 l 604950

Czerwone, Półwytrawne 3.00 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Salento Apelacja
120.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB

Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB to włoskie czerwone wino z regionu Puglia na południu Włoch. Proces produkcji tego wina obejmuje podwójną fermentację, tzw doppio passo - część gron fermentuje się od razu po zbiorach, drugą część natomiast pozostawia do powolnego, naturalnego podsuszania. Następnie sfermentowane już grona dodaje się do podsuszonych i następuje ponowna fermentacja.

Działanie to skutkuje piękną, rubinową barwą w kieliszku z fioletowymi refleksami, złożoną strukturą i bogatszym ciałem. Wino to bucha z kieliszka intensywnym aromatem suszonej śliwki, wiśni, czereśni, jeżyn oraz jagody, z delikatnym akcentem czekolady i marcepanu w tle. W ustach wino to jest bardzo owocowe i gęste, ma dobry balans między kwasowością, a delikatną słodyczą. Finisz jest dość długi, owocowo-czekoladowy. Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB idealnie sprawdzi się do grillowanych mięs oraz aromatycznych wędlin.

Wino dostępne jest w innowacyjnym opakowaniu BiB (Bag in Box). Zaletą tego opakowania jest próżniowe zamknięcie, które uniemożliwia dostanie się powietrza do środka, a co za tym idzie, wino dłużej zachowuje świeżość (nawet do 6 tygodni!), na co oczywiście nie możemy liczyć w przypadku tradycyjnego wina. Opakowanie BiB ma pojemność 3 litrów.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Botter producent

Charakterystyka Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB

Milutko smak
Owoce aromat
Gładkie gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom