Wino Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB 3.00 l 604950

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB 3.00 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB 3.00 l 604950

Czerwone, Półwytrawne 3.00 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Salento Apelacja
120.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB

Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB to włoskie czerwone wino z regionu Puglia na południu Włoch. Proces produkcji tego wina obejmuje podwójną fermentację, tzw doppio passo - część gron fermentuje się od razu po zbiorach, drugą część natomiast pozostawia do powolnego, naturalnego podsuszania. Następnie sfermentowane już grona dodaje się do podsuszonych i następuje ponowna fermentacja.

Działanie to skutkuje piękną, rubinową barwą w kieliszku z fioletowymi refleksami, złożoną strukturą i bogatszym ciałem. Wino to bucha z kieliszka intensywnym aromatem suszonej śliwki, wiśni, czereśni, jeżyn oraz jagody, z delikatnym akcentem czekolady i marcepanu w tle. W ustach wino to jest bardzo owocowe i gęste, ma dobry balans między kwasowością, a delikatną słodyczą. Finisz jest dość długi, owocowo-czekoladowy. Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB idealnie sprawdzi się do grillowanych mięs oraz aromatycznych wędlin.

Wino dostępne jest w innowacyjnym opakowaniu BiB (Bag in Box). Zaletą tego opakowania jest próżniowe zamknięcie, które uniemożliwia dostanie się powietrza do środka, a co za tym idzie, wino dłużej zachowuje świeżość (nawet do 6 tygodni!), na co oczywiście nie możemy liczyć w przypadku tradycyjnego wina. Opakowanie BiB ma pojemność 3 litrów.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Botter producent

Charakterystyka Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB

Milutko smak
Owoce aromat
Gładkie gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Doppio Passo Primitivo IGT Salento BiB

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.