Wino Chivite Parador Crianza Navarra D.O. 600060

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chivite Parador Crianza Navarra D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chivite Parador Crianza Navarra D.O. 600060

Spokojne Kategoria
DO Navarra Apelacja
44.99 zł

podstawowa

1381 sprzedanych butelek
7.82 średnia ocen: 19 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Chivite Parador Crianza Navarra D.O.

Hiszpańskie wino Parador Crianza jest klasycznym przykładem wina z Navarry. Dojrzewa w amerykańskim dębie, dzięki czemu staje się krągłe i miękkie, z dominującymi i intensywnymi nutami dojrzałych czerwonych owoców. Wyraźnie wyczujemy tu niuanse przywodzące na myśl wędzone drewno.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
12 leżakowanie
Chivite S.A producent

Charakterystyka Chivite Parador Crianza Navarra D.O.

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Dość zaskakująca twarz Navarry. Sporo niuansów balsamicznych, pieprzu, tytoniu, wanilii, a nuty owocowe bogate i kierujące myśli w stronę leśnych jagód. Na pewno daleko od klasyki regionu, miło, łatwo, bezpretensjonalnie, lecz z drugirj strony - bez agrsji, a uzytecznie.


Oceny użytkowników o: Chivite Parador Crianza Navarra D.O.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
07.02.2021
Opinia zweryfikowana

Przyzwoite wino, chociaż jest bardzo lekkie. Nie wzbudziło mojego zachwytu.

15.10.2017
Opinia zweryfikowana

Doskonały, namiętnie wytrawny smak czerwonego wina o wyrafinowanym bukiecie...nie pozostawiającym bez odpowiedzi

10ocena
Opinia zweryfikowana

Po wszelkich zniżkach zapłaciłam za to wino 23 zł. Za tą cenę kupiłabym chętnie jeszcze 10 butelek, bo to napradę bardzo przyjemne, dobrze zbalansowane i przyzwoite wino.

7.5ocena
06.02.2017
Opinia zweryfikowana

Poprawne wino i tyle. Dobrze je przewietrzyć, po kilku kwadransach staje się przyjemniejsze, ale fajerwerków nie ma :( Spróbuj na własne ryzyko.

03.02.2017
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre i wyraziste hiszpańskie wino. Fajnie wyważone między kwasowością a lekką słodyczą. Wyraźne taniny - fanów cierpkości na pewno zadowoli ta Crianza :)

02.02.2017
Opinia zweryfikowana

Ciekawy nos i bardzo przyjemna lekka struktura, ładny rubinowy kolor, wino o trochę większej kwasowości ale wyczuwamy dużo owocowej zawartości z bardzo lekkim posmakiem wanilli. Wino poprawne a biorąc cenę do jakości to wychodzi dobrze.

6ocena
06.11.2014

Bardzo miękkie i delikatne wino, w życiu bym nie powiedział, że to Crianza. Miałem nadzieję na inną grupę aromatów i posmaków poza owocowymi, które tutaj wiodą prym. Jest pewne i dobre, ale zbyt łagodnie jak dla mnie.

9ocena

To jest dosyć "męskie" wino o zdecydowanym smaku. Przypomina trochę przydymiony zapach fajkowego tytoniu. Ale, kochane białogłowy, spróbujcie, bo może z tym "męskim" smakiem przesadziłem?

21.10.2013

Dłuższy niż zwykle i dobrze osadzony korek, którego wyciągnięcie wymaga nieco więcej siły, jakby chciał „powiedzieć“,że na dobre wino trzeba sobie zasłużyć, ale warto! Po otwarciu zobaczymy intensywny rubinowy kolor, poczujemy wyraźny owocowy zapach z dominacją porzeczki i lekką nutą wanilii. W chłodny jesienny wieczór degustację polecam rozpocząć od rozpalenia kominka.

8ocena
08.02.2012
Opinia zweryfikowana

Fani Hiszpanii mogą brać w ciemno! Cudowny, zaskakujący nos i bardzo przyjemna struktura. Nie jest to wino wybitne, ale poprawne jak najbardziej.

8ocena
(Doradca Klienta) 22.09.2010
Opinia zweryfikowana

Przychylam sie do opinii Darkseed - pożądne wino, pewny zakup. Delikatne w odbiorze, owocowe aromaty, uniwersalne - ja akurat spożywałem nie do posiłku.

8ocena
28.07.2010

Klasyczne, pożądne wino hiszpańskie. Pewny zakup. Uniwersalne. Sprawdzi się z wieloma rodzajami potraw. Pełne i harmonijne. Aromaty czerwonych owoców.