Wino Chivite Parador Crianza Navarra D.O. 2004 600060

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chivite Parador Crianza Navarra D.O. 2004 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2004.

Wino Chivite Parador Crianza Navarra D.O. 2004 600060

Czerwone, Wytrawne 2004 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DO Navarra Apelacja
44,99 zł podstawowa
1381 sprzedanych butelek
7,86 średnia ocen: 18 głosów
84 ocena sommeliera

opis wina

Hiszpańskie wino Parador Crianza jest klasycznym przykładem wina z Navarry. Dojrzewa w amerykańskim dębie, dzięki czemu staje się krągłe i miękkie, z dominującymi i intensywnymi nutami dojrzałych czerwonych owoców. Wyraźnie wyczujemy tu niuanse przywodzące na myśl wędzone drewno.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
12 leżakowanie
Chivite S.A producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Dość zaskakująca twarz Navarry. Sporo niuansów balsamicznych, pieprzu, tytoniu, wanilii, a nuty owocowe bogate i kierujące myśli w stronę leśnych jagód. Na pewno daleko od klasyki regionu, miło, łatwo, bezpretensjonalnie, lecz z drugirj strony - bez agrsji, a uzytecznie.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
15.10.2017

Doskonały, namiętnie wytrawny smak czerwonego wina o wyrafinowanym bukiecie...nie pozostawiającym bez odpowiedzi

10ocena

Po wszelkich zniżkach zapłaciłam za to wino 23 zł. Za tą cenę kupiłabym chętnie jeszcze 10 butelek, bo to napradę bardzo przyjemne, dobrze zbalansowane i przyzwoite wino.

7,5ocena
06.02.2017

Poprawne wino i tyle. Dobrze je przewietrzyć, po kilku kwadransach staje się przyjemniejsze, ale fajerwerków nie ma :( Spróbuj na własne ryzyko.

03.02.2017

Bardzo dobre i wyraziste hiszpańskie wino. Fajnie wyważone między kwasowością a lekką słodyczą. Wyraźne taniny - fanów cierpkości na pewno zadowoli ta Crianza :)

02.02.2017

Ciekawy nos i bardzo przyjemna lekka struktura, ładny rubinowy kolor, wino o trochę większej kwasowości ale wyczuwamy dużo owocowej zawartości z bardzo lekkim posmakiem wanilli. Wino poprawne a biorąc cenę do jakości to wychodzi dobrze.

6ocena
06.11.2014

Bardzo miękkie i delikatne wino, w życiu bym nie powiedział, że to Crianza. Miałem nadzieję na inną grupę aromatów i posmaków poza owocowymi, które tutaj wiodą prym. Jest pewne i dobre, ale zbyt łagodnie jak dla mnie.

9ocena

To jest dosyć "męskie" wino o zdecydowanym smaku. Przypomina trochę przydymiony zapach fajkowego tytoniu. Ale, kochane białogłowy, spróbujcie, bo może z tym "męskim" smakiem przesadziłem?

21.10.2013

Dłuższy niż zwykle i dobrze osadzony korek, którego wyciągnięcie wymaga nieco więcej siły, jakby chciał „powiedzieć“,że na dobre wino trzeba sobie zasłużyć, ale warto! Po otwarciu zobaczymy intensywny rubinowy kolor, poczujemy wyraźny owocowy zapach z dominacją porzeczki i lekką nutą wanilii. W chłodny jesienny wieczór degustację polecam rozpocząć od rozpalenia kominka.

8ocena
08.02.2012

Fani Hiszpanii mogą brać w ciemno! Cudowny, zaskakujący nos i bardzo przyjemna struktura. Nie jest to wino wybitne, ale poprawne jak najbardziej.

8ocena
22.09.2010

Przychylam sie do opinii Darkseed - pożądne wino, pewny zakup. Delikatne w odbiorze, owocowe aromaty, uniwersalne - ja akurat spożywałem nie do posiłku.

8ocena
28.07.2010

Klasyczne, pożądne wino hiszpańskie. Pewny zakup. Uniwersalne. Sprawdzi się z wieloma rodzajami potraw. Pełne i harmonijne. Aromaty czerwonych owoców.