Wino Chivite Gran Feudo Viñas Viejas Reserva Navarra D.O. 600054

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chivite Gran Feudo Viñas Viejas Reserva Navarra D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chivite Gran Feudo Viñas Viejas Reserva Navarra D.O. 600054

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DO Navarra Apelacja
69.99 zł

podstawowa

572 sprzedanych butelek
8.22 średnia ocen: 16 głosów
86 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Chivite Gran Feudo Viñas Viejas Reserva Navarra D.O.

Viñas Viejas Reserva to mieszanka Tempranillo i Garnacha, pochodzących ze starych krzewów, których wydajność jest ograniczona, dzięki czemu jakość zupełnie wyjątkowa. Przez półtora roku leżakuje w dębowej beczce, dzięki czemu staje się krągłe i nabiera kompleksowości. Barwa tego wina z Hiszpanii to intensywna wiśnia, z fioletowym refleksem. Nos przepełniony intensywnymi zapachami czerwonych owoców z nutami korzennymi. Taniny stosunkowo delikatne, jako całość jest całkiem delikatne, z czystymi owocami w końcówce.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
18 leżakowanie
Chivite S.A producent

Charakterystyka Chivite Gran Feudo Viñas Viejas Reserva Navarra D.O.

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Vinas Viejas znaczy "stare krzewy", i ta informacja od razu rodzi dodatkowe oczekiwania. W tym konkretnym winie niełatwo się doszukać rożnic do zwykłej reservy, jednak kiedy skupimy się na konstrukcji, a mniej na smaku wina, od razu je dostrzeżemy. Eleganckie lecz konkretne garbniki, nieco więcej ciemnego owocu w nosie, a przede wszystkim bardziej żwawy posmak. Kawał dobrej roboty, którą na stole spróbujmy wykorzystać z wszelkiego sortu czerwonym mięsem, nawet dziczyzną.


Oceny użytkowników o: Chivite Gran Feudo Viñas Viejas Reserva Navarra D.O.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
13.02.2017
Opinia zweryfikowana

Przyjemne do picia wino, może nie jak typowa crianza z Navarry, ale warte spróbowania.

7.5ocena
07.02.2017
Opinia zweryfikowana

Niestety, mnie to wino nie powaliło, ba, nawet mi nie smakowało, może kwestia rocznika? Piłem 2010 i niestety nic dobrego o nim powiedzieć nie mogę :( kolejne wino, które mnie zniechęca swoim smakiem i aromatem do win hiszpańskich :( A może ja po prostu zdecydowanie wolę włoskie wina, szczególnie, te z toskańskich wzgórz :) Nie polecam i nie odradzam, bo mogę się mylić patrząc na rzeszę zadowolonych.

10ocena
12.11.2016
Opinia zweryfikowana

Naukę języka hiszpańskiego zacząłem od słowa „Reserva”. Chciałoby się napisać, że zaznajomiłem się z nim podczas szukania tras po rezerwatach przyrody ( Reserva natural), jednak cóż… No, nie byłoby to prawdą. Sięgając po hiszpańskie Reserva oczekuję wyraźnie wyczuwalnej beczki, co w przypadku tego wina jak najbardziej miało miejsce (a wbrew pozorom nie jest to stałą zasadą). Intensywna, acz nienachalna, idealnie komponuje się z aromatami truskawki i wiśni. Samo dekantowanie wina przynosi wiele przyjemności. Do tej pory szczep Tempranillo w głównej mierze kojarzył mi się z winem Rioja, a tu proszę, taka miła niespodzianka. Zdecydowanie mój faworyt z tej półki cenowej.

22.03.2016
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemne, świetne do uczczenia wyjątkowej okazji!

8ocena
28.02.2012
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre zrównoważone wino dla tych, którzy lubią czerwone wytrawne. Warto, warto!

7ocena
14.11.2011
Opinia zweryfikowana

Truskawkowe szaleństwo przy dekantowaniu wina. Wkoło tylko zapach i zapach. W nosie i na języku dużo beczki, z początku jakby nieco stęchłej, ale szlachetniejącej z upływem czasu. Wyraziste, zdecydowane, urozmaicone, podsumowane konkretną taniną, ale czegoś brakuje.

8ocena
27.08.2011
Opinia zweryfikowana

Bardzo poprawne dobrze zrównoważone wino. Po każdym kieliszku zostaje na podniebieniu przyjemne przekonanie, że warto było!

10ocena

Powiem krótko: Mój facet oszalał. "To moje wino", tak powiedział. Choć jest prawdziwym mężczyzną, delikatny, lekki smak trafił w jego serce. Jestem zazdrosna. Kazał mi wpisać dychę. Wpisuję.