Wino Chateau Franc Pipeau Saint-Emilion Grand Cru A.O.C. 2019 600129

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Franc Pipeau Saint-Emilion Grand Cru A.O.C. 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Chateau Franc Pipeau Saint-Emilion Grand Cru A.O.C. 2019 600129

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Saint-Emilion Grand Cru Apelacja
210.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
887 sprzedanych butelek
7.59 średnia ocen: 17 głosów
90 ocena sommeliera

Opis Chateau Franc Pipeau Saint-Emilion Grand Cru A.O.C.

Słynna i ceniona apelacja z prawego brzegu Bordeaux, Saint-Emilion w interpretacji winiarzy z Chateau Franc Pipeau. Klasycznie dla regionu dominującym szczepem w winie jest Merlot, a jego charakter uzupełniają Cabernet Franc oraz Cabernet Sauvignon. Grona zbierane są z prestiżowych parceli określanych rangą Grand Cru. Przez 15 miesięcy dojrzewa w dębowych beczkach.

W kieliszku czeka na nas intensywna czerwień zwiastująca równie głębokie wino. Wśród aromatów ciemne owoce, jagody, śliwki i czarne porzeczki, a wszystko to ładnie przełamane nutami korzennymi. Na podniebieniu kompleksowa i gęsta struktura skrywa w sobie wyraziste, jedwabne taniny i harmonijną kwasowość. Długi i esencjonalny finisz pełen nut owocowych i beczkowych pozostawia niezwykle przyjemne wrażenie.

Wyborne wino do długo dojrzewających serów oraz do dań na bazie czerwonych mięs, na przykład soczystego steka. Dzięki niesamowitej strukturze i długim dojrzewaniu w beczce wino nadaje się również do długiego leżakowania w piwniczce, gdzie będzie rozwijało w dalszym ciągu swój charakter i aromaty. Doskonałe wino zarówno dla entuzjastów wyjątkowych smaków, jak i dla osób lubiących trzymać butelki z prestiżowych apelacji w swojej kolekcji.

17-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
15 leżakowanie
Vignobles J. Bertrand Château Carteau producent

Charakterystyka Chateau Franc Pipeau Saint-Emilion Grand Cru A.O.C.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Wino ze świetnego rocznika 2016. Dojrzałe taniny, wiśnia i ciemne owoce w smaku oraz dobra dawka kwasowości. Na finiszu przyjemna, lekko gorzka, pestkowa nuta. Smaczne, nienagannie wykonane wino z cenionej apelacji Saint-Emilion. Idealne na rozpoczęcie pięknej przygody z regionem oraz dla fanów eleganckiego, nieprzesadnie beczkowego Merlot, doprawionego 25% domieszką Cabernet Franc.


Oceny użytkowników o: Chateau Franc Pipeau Saint-Emilion Grand Cru A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
(Doradca Klienta) 11.05.2021
Opinia zweryfikowana

Nie jest to wino dla każdego. Strukturalne, z wyraźną taniną i kwasowością, bardzo aromatyczne. Dając mu chwilę na otwarcie w kieliszku bądź karafce zaczyna prezentować lżejsze, przyjemniejsze walory smakowe oraz bukiet zaprezentuje więcej aromatów.

9ocena
(Doradca Klienta) 29.04.2021
Opinia zweryfikowana

Wino masywne, z wyraźnymi taninami,aromatem czarnych owoców, porzeczki, jagód, śliwki. Zgadzam się, że dając mu chwilę odpocząć w karafce lub w kieliszku odkrywa swoje bogactwo smaku. Dobrze zbalansowane, pełne i eleganckie.

5ocena
29.04.2021

To wino dla osoby, która lubi francuskie wina i nie boi się ich. Dla mnie zbyt mocno czuć taniny. W zapachu mdłe, może faktycznie gdyby trochę "pooddychało", smak byłby nieco inny i bardziej akceptowalny dla mnie. Nie są to moje smaki.

8ocena
(Doradca Klienta) 22.04.2021

Klasyczny i solidny St. Emilion. Wśród aromatów odnajdziemy czarną porzeczkę i jagodę. Na podniebieniu dominują czerwone owoce z wyczuwalną nutą wanilii i dębu. Przed degustacją powinno chwilę pooddychać. Odważne i dobrze zbalansowane wino dla wielbicieli francuskich smaków.

7ocena
(Doradca Klienta) 22.04.2021

Klasyk, dla miłośników mocnych smaków i solidnie zbudowanych win: aromaty wiśniowe i to takie bliżej pestki, mocne taniny.

8ocena
(Doradca Klienta) 21.04.2021

Tak sobie wyobrażałam dobre czerwone Francuskie wino. Przeważają w tym winie ciemne owoce. Taniny na wysokim poziomie, zalecałabym przelać karafki lub poczekać aż wino w pełni się otworzy. Idealne na prezent dla konesera Francuskich win lub na specjalne okazje.