Wino Cape Dream Pinotage 2022 605066

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Cape Dream Pinotage 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Cape Dream Pinotage 2022 605066

RPA
Czerwone, Wytrawne 2022 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
33.74 zł promocyjna
44.99 zł

podstawowa

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44.99 zł
dostępność: Wysoka
94 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Cape Dream Pinotage

Czerwone wino wytrawne z Południowej Afryki, którego trzonem jest szczep Pinotage. To odmiana, która powstała ze skrzyżowania ze sobą Pinot Noir oraz Cinsault, które w RPA nosi również nazwę Hermitage. Ambicją tego wina jest zachować i pokazać pełną aromatyczność szczepu i młodzieńczą ekspresję wina w pełnej, świeżej krasie.

Cape Dream zachętę do degustacji rozpoczyna już od koloru - intensywny rubin z refleksami pociągającego fioletu przyciąga wzrok, a idący za tym nos wyczuje w kieliszku moc czerwonych owoców z truskawkami na pierwszym planie, z odrobiną charkaterystycznych dla Pinotage'a przypraw. Na języku - czysta przyjemność z owocowego charakteru wina podbitego odrobiną wyrazistej taniny.

Idealnie sprawdzi się w przypadku białych i czerwonych mięs, ale odnajdzie się także wśród sałatek i deski serów. Rześki i młody charakter wina zachęca także do solowej degustacji, gdy wino dobieramy nie biorąc pod uwagę posiłku.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Les Grands Chais De France producent

Charakterystyka Cape Dream Pinotage

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Cape Dream Pinotage

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
13.11.2023
Opinia zweryfikowana

Przeciętne wino, nie jestem miłośnikiem tego szczepu i ta butelka potwierdza słuszność tej tezy. Wino jest płytkie, bez wyrazu, faktycznie na pierwszym planie truskawki, ale bez wyrazu, przypraw nie czuję. Nie polecam, nie moja bajka :(