Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Pascal Jolivet Sancerre A.O.C. JO.11

5 (14)
Ocena sommeliera 88 pkt
165,60 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 543
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 1
Nagrody winiarskie

Opis Pascal Jolivet Sancerre A.O.C.

Wino z Doliny Loary, z zupełnie wyjątkowej apelacji Sancerre, produkowane zawsze ze szczepu Sauvignon Blanc. Soczyste wino francuskie, mocno wytrawne. W nosie zdominowane nutami agrestowymi, szaparagowymi z nutami mineralnymi w tle. Klasa wśród win loarskich, klasyczna interpretacja szczepu Sauvignon Blanc.
10℃
temp. podania
13%
Zawartość alkoholu
Pascal Jolivet
Producent

Charakterystyka Pascal Jolivet Sancerre A.O.C.

Aromatyczność

wysoka

Aromatyczność

Taniny

brak

Taniny

Kwasowość

wysoka

Kwasowość

Budowa

średnie

Budowa

Pasuje do

Ryby

Ryby

Owoce morza

Owoce morza

Sery

Sery

Opinie Sommelierów i Ekspertów (1)

image Tomasz Kolecki
Tomasz Kolecki
Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich
icon Ocena sommeliera Ocena sommeliera: 88 pkt

Opinie klientów

5
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
14 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Sam sobie pozwoliłem na
Sam sobie pozwoliłem na lekki overhype, gdy przeczytałem odniesienia do tego wina przy okazji recenzji Kim Crawford i Sheep Dreams. Stąd w mojej głowie powstał obraz tego, że wypiwszy to wino w głowie mimowolnie zabrzmi oda do radości, a sam już nigdy nie złożę zamówienia bez tej pozycji. Aż tak nie było. Było "tylko" rewelacyjnie. Wino jest po prostu nieprzekombinowane - w najlepszym tego słowa znaczeniu. Postawiono tutaj na klasyk, bez ekstrawaganckich niaunsów, których trzeba się doszukiwać. Co najlepsze, widoczne "na talerzu". Piękna, zielonkawa ale i delikatna barwa. Wino "ledwo ma kolor". Wino gładkie. Nie zgodzę się z opisem budowy jako średniej - moim zdaniem jest lekka. Uderzenie kwasowości i mineralności na finiszu jest w tym wypadku doznaniem pozytywnym, podczas gdy w przypadku gorszych chardonnay kojarzyć się może z lizaniem stalowej blachy. Agrest w smaku sprawdza się w połączeniu z wytrawnymi-warzywnymi naleciałościami!Wino może i mnie lekko zawiodło, ze względu na wybujałe wyobrażenia, ale na pewno można się nim zwyczajnie chwalić w towarzystwie! ;)
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Wyśmienite wino
Wyśmienite wino
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Polecam! Dobry stosunek ceny
Polecam! Dobry stosunek ceny do jakości
separator Opinia zweryfikowana
W tym winie coś
W tym winie coś jest i nie można przejść obojętnie. Świetnie skomponowane smaki..Polecam
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
W tym winie można
W tym winie można się zakochać. Nie piłam lepszego wina. Świetnie skomponowane smaki, można się nim delektować, jest naprawdę wspaniałe. Króluje przy szczególnych okazjach. Polecam...
star star star star star
Zgodzę sięz komentarzem
Zgodzę sięz komentarzem Roberta, że apelacja sancerre to coś zupełnie innego niż sauvignon z nowego świata. Fakt, że grono to pochodzi z tego regionu, więc jest u siebie znacząco zmienia smak. Nie jest więc już to proste, owocowe wino do popicia. Czuć tutaj pewną wyniosłość, głębie i kunszt francuzów. Zapachowo dużo kwaśniejsze niż nowozelandzkie sauvingnon - mnie osobiście bardziej przypominało Chardonnay ze złożonością bukietu. Smak bardzo orzeźwiający, kwaskowatość szybko mija i właściwy smak rozchodzi sie po ustach. Wino jest rewelacyjne! Niemniej daję 9,5/10 bo piłem już minimalnie lepsze wersje (Andre Dezat choćby). Tak czy inaczej, klasa światowa ;)
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Do tej pory ulegałem
Do tej pory ulegałem "stereotypowemu wierzeniu" że sauvignon blanc to tylko/najlepiej z Nowej Zelandii - rzeczywiście Kim Crawford jest super, ale Pascal Jolivet to poezja ... świeże, owocowe, mineralne, super balans - zakochałem sie w tym winie - wiosną i latem z pewnością będzie częstym gościem na moim stole! POLECAM!

7 produkt(ów)

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto