Yamazakura Blended Whisky 0.70 l 602656

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Yamazakura Blended Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Yamazakura Blended Whisky 0.70 l 602656

Japonia, Japonia
0.70 L korek
Whisky Kategoria
289.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
67 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Yamazakura Blended Whisky

Yamazakura Blended Whisky to japońska whisky zbożowa, której nazwa pochodzi od "Góry (Yama) Kwitnących Wiśni (Sakura). W nosie początkowo wyczuwalne są lekko metaliczne nuty, by po chwili poczuć moc kwiatowych aromatów z akcentami orzechów i solonego karmelu. Na podniebieniu whisky jest dość surowa i mocna, z odrobiną słodkiej wanilii oraz drewna, finisz zaś jest lekki i średnio długi.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Yamazakura producent

Charakterystyka Yamazakura Blended Whisky

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

opinia sommeliera

Japońska whisky typu Blended wytworzona w destylarni Sasanokawa Shuzo, w centralnej części prefektury Fukushima. Nazwa alkoholu - Yamazakura, odnosi się do dwóch japońskich słów yama –góra, sakura – drzewo wiśniowe, a więc whisky pochodząca z podnuża góry porośniętej drzewami wiśni...czyli symbol efemerycznego piękna. Yamazakura jest kombinacją whisky słodowej jęczmiennej oraz whisky produkowanej z innych rodzajów zbóż. W zapachu pojawiają się aromaty kwiatów pomarańczy oraz nuty drewna i ziemi. W smaku bogata. Na początku jabłko i gruszka, które następnie ustępują miejsca solonemu karmelowi i herbatnikom. Finisz długi z przyjemnym waniliowym zakończeniem.


Oceny użytkowników o: Yamazakura Blended Whisky

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.