Tomatin Legacy Single Malt Scotch Whisky 0,70 l 602489

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Tomatin Legacy Single Malt Scotch Whisky 0,70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tomatin Legacy Single Malt Scotch Whisky 0,70 l 602489

Wielka Brytania, Highlands
0,70 L zakrętka
Whisky Kategoria
HIGHLAND SINLE MALT SCOTCH WHISKY Apelacja
144,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
124 sprzedanych butelek
9,00 średnia ocen: 1 głosów
2 nagrody winiarskie

Opis alkoholu

Lekka whisky słodowa stworzona ze specjalnie dobranych destylatów z gorzelni Tomatin. Whisky w pierwszej fazie leżakuje w nowych dębowych beczkach, następnie z beczkach po Burbonie. Proces leżakowania whisky w specjalnie dobranych beczkach zaowocował bogatym aromatem, w którym dominują cytrusy, słodka wanilia, ptasie mleczko, biszkopty i ananas, wyczuć można również delikatne sosnowe aromaty. Na podniebieniu whisky jest lekka i rześka, wyczuwalne są słodkie smaki z jęczmienia, karmel, delikatne nuty sosnowe, wanilia, trawa cytrynowa, ananas oraz tost z masłem.

16°C TEMP. PODANIA
TOMATIN producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
26.05.2020

Entry level single malt od Tomatina stanowi dobrą propozycję dla osoby która chce spróbować produktu tego producenta za niewygórowaną cenę. Przyjemne nuty vanilli, ananasa oraz cytrusa. Jeśli jednak budżet pozwala w mojej ocenie warto przejść do 12 letniej - doznania będą pełniejsze.