Tomatin French Collection Sauternes Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604787

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Tomatin French Collection Sauternes Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tomatin French Collection Sauternes Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604787

Szkocja, Highlands
0.70 L korek
Whisky Kategoria
399.99 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Tomatin French Collection Sauternes Edition Single Malt Whisky 2008

Wyjątkowy destylat od Tomatina, czyli whisky typu Single Malt pochodząca z regionu Highland w Szkocji. Dojrzewająca przez 12 lat i finiszowana w beczkach po słynnym słodkim winie z Francji, z apelacji Sauternes ulokowanej w legendarnym regionie winiarskim Bordeaux. Limitowana edycja zawierająca w sobie destylat o mocy 46%.

Tomatin Sauternes Edition to niezwykły bukiet bogaty w aromaty brzoskwiń, gruszek z akcentami miodu. Uzupełniają je nuty kokosa, imbiru i brzoskwiń w syropie na finiszu. Krągła struktura z wyraźną owocowością i słodyczą na palecie sprawiają, iż jest to whisky niezwykle przyjemna i lekka w degustacji.

Destylarnia Tomatin

Formalna destylarnia Tomatin została założona i działa od 1897 roku, choć uważa się że nielegalna produkcja whisky w regionie była istotną częścią już 200 lat wcześniej.

Nazwa Tomatin oznacza "Wzgórze krzewu jałowca", co odnosi się do faktu, iż drzewo jałowca nie dymi się podczas palenia przez co ongiś stało się ulubionym wyborem nielegalnych gorzelników ukrywających swoją działalność.

TOMATIN producent

Charakterystyka Tomatin French Collection Sauternes Edition Single Malt Whisky 2008

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Tomatin French Collection Sauternes Edition Single Malt Whisky 2008

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.