Tomatin French Collection Rivesaltes Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604789

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Tomatin French Collection Rivesaltes Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tomatin French Collection Rivesaltes Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604789

Szkocja, Highlands
0.70 L korek
Whisky Kategoria
399.99 zł

podstawowa

1 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Tomatin French Collection Rivesaltes Edition Single Malt Whisky 2008

Limitowana edycja whisky typu Single Malt prezentowana przez cenionego producenta z regionu Highlands w Szkocji, Tomatina. Ten wyjątkowy destylat dojrzewa przez 12 lat i finiszowany jest w beczkach po wzmacnianym winie Rivesaltes, produkowanym w Langwedocji, jednym ze słynnych winiarskich regionów Francji. Whisky zabutelkowano z mocą 46%.

Tomatin Rivesaltes Edition łączy w sobie charakter pełen świeżych nut owocowych i ze słodkimi akcentami płynącymi z wina pochodzącego z apelacji Rivesaltes. Wśród aromatów znajdują się aromaty prażonych orzechów, słodkiego jęczmienia i dojrzałych owoców. Delikatna, acz wyrazista i harmonijna struktura zapewnia długi i owocowy finisz pełen satysfakcjonującego doznania.

Destylarnia Tomatin

Formalna destylarnia Tomatin została założona i działa od 1897 roku, choć uważa się że nielegalna produkcja whisky w regionie była istotną częścią już 200 lat wcześniej.

Nazwa Tomatin oznacza "Wzgórze krzewu jałowca", co odnosi się do faktu, iż drzewo jałowca nie dymi się podczas palenia przez co ongiś stało się ulubionym wyborem nielegalnych gorzelników ukrywających swoją działalność.

TOMATIN producent

Charakterystyka Tomatin French Collection Rivesaltes Edition Single Malt Whisky 2008

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Tomatin French Collection Rivesaltes Edition Single Malt Whisky 2008

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.