Tomatin French Collection Monbazillac Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604788

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Tomatin French Collection Monbazillac Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tomatin French Collection Monbazillac Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604788

Szkocja, Highlands
0.70 L korek
Whisky Kategoria
399.99 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Tomatin French Collection Monbazillac Edition Single Malt Whisky 2008

Whisky typu Single Malt z limitowanej edycji wypuszczonej przez Tomatina – producenta z regionu Highlands w Szkocji. Destylat ten dojrzewa przez 12 lat i finiszowany jest w beczkach po słodkim winie z apelacji Monbazillac, ulokowanej po lewej stronie rzeki Dordogne we Francji w okolicach miasteczka Bergerac. To whisky o mocy 46%, wyprodukowana w ilości jedynie 6 tysięcy butelek.

Monbazillac Edition Single Malt skrywa w sobie nuty espresso, syropu klonowego z akcentami szarlotki – pieczonych jabłek z cynamonem. Na podniebieniu słodkie nuty czekolady mlecznej z orzechami i miodem przechodzą w finisz pełen przyjemnych akcentów syropu klonowego.

Destylarnia Tomatin

Formalna destylarnia Tomatin została założona i działa od 1897 roku, choć uważa się że nielegalna produkcja whisky w regionie była istotną częścią już 200 lat wcześniej.

Nazwa Tomatin oznacza "Wzgórze krzewu jałowca", co odnosi się do faktu, iż drzewo jałowca nie dymi się podczas palenia przez co ongiś stało się ulubionym wyborem nielegalnych gorzelników ukrywających swoją działalność.

TOMATIN producent

Charakterystyka Tomatin French Collection Monbazillac Edition Single Malt Whisky 2008

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Tomatin French Collection Monbazillac Edition Single Malt Whisky 2008

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.