Nowość
Whisky Tomatin French Collection Cognac Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604790

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky Tomatin French Collection Cognac Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky Tomatin French Collection Cognac Edition Single Malt Whisky 2008 0.70 l 604790

Szkocja, Highlands
0.70 L korek
Whisky Kategoria
399.99 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Tomatin French Collection Cognac Edition Single Malt Whisky 2008

Specjalna, limitowana edycja destylatów French Collection prezentowana przez Tomatina, producenta z regionu Highlands w Szkocji. Ten niecodzienny destylat dojrzewał przez 12 lat i finiszowany był w beczkach po legendarnym cognacu – francuskim destylacie gronowym. Zabutelkowany został z mocą 46%.

Trzy lata spędzone w beczkach po cognacu nadały tej whisky wyjątkowego charakteru. Bukiet aromatów przynosi na myśl świeże owoce sadowe z odrobiną lawendy i wrzosu. Na podniebieniu soczysta żurawina przełamana świeżością skórki z cytrusów i nutą wody różanej. Finisz to doznanie pełne akcentów czarnej herbaty, gruszek i przypraw.

Destylarnia Tomatin

Formalna destylarnia Tomatin została założona i działa od 1897 roku, choć uważa się że nielegalna produkcja whisky w regionie była istotną częścią już 200 lat wcześniej.

Nazwa Tomatin oznacza "Wzgórze krzewu jałowca", co odnosi się do faktu, iż drzewo jałowca nie dymi się podczas palenia przez co ongiś stało się ulubionym wyborem nielegalnych gorzelników ukrywających swoją działalność.

TOMATIN producent

Charakterystyka Tomatin French Collection Cognac Edition Single Malt Whisky 2008

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Tomatin French Collection Cognac Edition Single Malt Whisky 2008

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.